Cēsu Centrālās bibliotēkas darbinieki 15. decembrī pulksten 18.00 aicina visus interesentus Baltajā zālē uz tikšanos ar mūsu novadnieci dzejnieci, rakstnieci, mākslinieci Mirdzu Kerliņu un piedalīties grāmatas – kalendāra „Pasakas no Dieva azotes” atvēršanas svētkos. Pasākumā piedalīsies komponists, mūziķis Juris Krūze un Cēsu Tautas teātris, kuri sagatavojuši ieskatu literātes daiļradē.

M. Kerliņa dzimusi Nītaures pagastā, beigusi Cēsu 1. vidusskolu, Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes latviešu valodas un literatūras nodaļu. Viņa dzīvojusi Ērgļos, Cēsīs, Rīgā, bet tagad jau otro gadu viņas mājas ir Drabešu pagastā.

Literātes pirmā publikācija – dzejolis „Māmiņas diena” bija žurnāla „Bērnība” 1963. gada 3. numurā. Iznākušas 3 viņas grāmatas „Zib zibēdama” (dzeja, 1979), „Pasakas lido” (2005), „Es Dieva dārzā biju” (dzeja, 2005) . Viņas darbi publicēti vairākos kopkrājumos, piemēram, „Acis”, „Četri”, „Man vārds ir uz mēles” un citos, periodiskajos izdevumos.

            Mirdza Kerliņa ne tikai raksta literārus darbus, bet viņu var saukt arī par mākslinieci, viņa ir apgleznojusi zīdu, apstrādājusi ādu. Paši unikālākie ir viņas no dažādiem materiāliem darinātie tauriņi, citi mākslinieki tādus neveido.

Būs iespēja grāmatu „Pasakas no Dieva azotes” iegādāties.

Pasākumā ieeja bez maksas.

 

 

Informāciju apkopoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv