28. septembrī pulksten 17.00 bibliotēkas Baltajā zālē tikšanās ar piebaldzēnieti Dzidru Kuzmani, viņas grāmatas „Iz Ķenča gara gaišuma....” atvēršanas svētki. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Dzidru Kuzmani pazīst kā Ķenci, kura vienkārši patiesais domu gājiens vienmēr ir sajūsminājis klausītājus, bet tagad spilgtākie no Ķenča teicieniem apkopoti grāmatā.

Ieeja bez maksas


Dzidra Kuzmane savu mūžu veltījusi grāmatām un lasītājiem, jo ilgus gadus bija Jaunpiebalgas bibliotēkas darbiniece. Viņa ir arī dzejniece, kuras pirmais dzejolis publicēts laikrakstā „Padomju Jaunatne”, kad Dzidrai bija tikai 19 gadi. Dzeja vēl arvien ir viņai tuva, tiek rakstīti dzejoļi kādam apsveikumam, notikumam, ikdienas izjūtai. Tie publicēti arī 1997. gadā iznākušajā Cēsu literātu kopkrājumā „Man vārds ir uz mēles”.
Kopš 1972. gada rudens tirgus Dzidra Kuzmane ir iejutusies piebaldzēnu Kaudzīšu „Mērnieku laiku” literārā varoņa Ķenča tēlā. Ķenča izskatā viņa ir pabijusi daudzās Latvijas vietās, visdažādākos lielos un svinīgos pasākumos, Dziesmu un deju svētkos. Ķencis vienmēr ir saņēmis lielu tautiešu mīlestību – par uzdrīkstēšanos vienmēr teikt skaudro patiesību, neskatoties uz to, kādi kungi un priekšnieki stāv līdzās. Dzidra Kuzmane 1998. gada novembrī saņēma augsto apbalvojumu – 5. šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.
Grāmatā „Iz Ķenča gara gaišuma...” vienkopus apkopoti spilgtākie Ķenča izteicieni, atziņas un prātojumi par dzīves gadījumiem un līkločiem.