12. janvārī pulksten 17.00 bibliotēkas Baltajā zālē aicinām uz kārtējo cikla „Viņš/Viņa raksta, mēs lasām, domājam...” pasākumu – tikšanos ar jauno rakstnieci Ingu Žoludi.    

Ieeja bez maksas

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība.

 

Prozaiķe Inga Žolude dzimusi 1984. gadā. Studējusi Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē, kur ieguvusi maģistra grādu angļu filoloģijā. No 2008. līdz 2009. gadam studējusi Anglofono literatūru doktorantūras programmā Dienvidilinojas Universitātē ASV. Strādājusi par projektu koordinatori kultūras un izglītības jomā, kā arī par mākslas menedžmenta un informācijas centra projektu vadītāju.

I. Žolude publicējusies dažādos kultūras un literatūras izdevumos: laikrakstos „Kultūras Diena” un „Kultūras Forums”, žurnālā „Karogs” u.c. Viņas stāsti ievietoti krājumos „Stāsti: prozas lasījumi klātienē un neklātienē”. 2008. gadā iznāca viņas debijas romāns „Silta zeme”, kas raksturots kā romāns par mums pašiem, par dziļām sāpēm, silto zemi meklējot. 2010. gadā izdevniecība „Dienas Grāmata” izdeva I. Žoludes otro grāmatu „Mierinājums Ādama kokam”, kurā lasāmi 13 beidzamo astoņu gadu laikā tapuši stāsti, kas ir ļoti atšķirīgi. Viņa regulāri raksta recenzijas par latviešu un ārzemju autoru darbiem; tdzejojusi F. Larkina, R. Kroforda un citu autoru dzeju.

I. Žolude vairākkārt piedalījusies festivālā „Prozas lasījumi”, 2007. gadā saņēmusi žurnāla „Rīgas Laiks” speciālbalvu. Iesaistījusies arī citos literatūras un kultūras projektos un konkursos, kā arī ieguvusi dažādas stipendijas – Fulbraita stipendiju, Ziemeļvalstu Ministru padomes stipendiju „Baltijas Slepinirs” u.c.

 

 

Informāciju apkopoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv