Kamišibai (kami – papīrs, šibai – teātris) attēlu teātra dzimtene ir Japāna. 7. decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā notika projekta “Papīra teātris KAMIŠIBAI jeb skolēni bērniem un stāstnieks pa vidu” seminārs—atvēršanas svētki.Projekta īstenotāji – biedrība “Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”” un Vidzemes stāstnieki.

Projekta rezultātā tapis jauns metodiskais materiāls – papīra teātris kamišibai. Materiāls domāts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu runas prasmju, valodas un domāšanas attīstībai, kā arī stāstīšanas un klausīšanās prasmju veicināšanai un attīstīšanai.

Kamišibai komplekts sastāv no kartona skatuves kārbas, kas vienlaikus kalpo par koferīti, četriem pasaku ilustrāciju komplektiem un metodisko ieteikumu grāmatiņas. Komplektā ir trīs ilustrētas pasakas, no kurām viena ir divos izpildījumos.

15.janvārī Kamišibai koferītis nonāca Burtnieku PII "Sienāzītis". Gan bērni,gan audzinātājas noklausījās četras pasakas un aktīvi darbojās līdzi, izmantojot metodiskajā materiālā ieteiktos vingrinājumus  un pirkstiņrotaļas.

Projekts tika īstenots, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas finansējumam. Projektu biedrības “Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”” paspārnē realizēja  Vidzemes stāstnieku kopa sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu. Atbalstīja Valmieras integrētā bibliotēka.

Tagi: Burtnieki, Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmieras bibliotēka, vidzemes stāstnieki, Burtnieku bibliotēka, KasTe, Latvijas valsts meži, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Burtnieku PII