Ik gadus Bērnu Žūrijas čaklākie grāmatu lasītāji kopā ar bibliotekārēm satiekas kopīgā braucienā, lai iepazītu nozīmīgas vietas tuvākajā apkārtnē un papildinātu savas zināšanas par kultūrvēsturi, grāmatām un latviešu valodu. Šoreiz Ēveles un Burtnieku bērni iepazinās ar mazākā Vidzemes novada – Naukšēnu dārgumiem.

Pieminot Baltijas ceļu kā UNESCO nacionālo vērtību, Ķoņu bibliotekāres Marutas stāstījumā ieklausoties, pabijām Unguriņu robežpunktā. Dažus soļus iesoļojām arī ārzemēs – Igaunijā.  Pārsteidzošs izrādījās lielākā Vidzemes drumlina Ķoņu kalna apmeklējums. Viss, ko tur var atrast un ieraudzīt, ir patiesa liecība vietējo ļaužu mīlestībai pret savu dzimto vietu un spējai darīt mazus un lielus darbus tās labā. Ja nav gadījies pabūt, noteikti iesakām!

  Tālāk Līgas Siliņas stāstījums par Rūjienas baznīcu, tās apmeklējums (dažam baznīca pirmo reizi mūžā) ar kopīgu lūgsnu Dievam. Ar aizrautību dziedājām mūsu novadnieka Maestro Ēvalda Siliņa dziesmas Līgas ģitāras pavadībā, paša autora klātbūtnē telefona sarunā. Pavaicājiet bērniem, kura dziesmiņa vislabāk patika – par runci Ūšuku, Mikausi vai Rūķīti!

  Naukšēnu ,,Nārās” apliecinājām savas galda kultūras prasmes, bet Cilvēkmuzejā strādājām. Mums tagad ir 10 sertificēti ,,rumpučaudēji” (vienkārtns audums). Savus nākotnes sapņus uzrakstījām ar spalvu un tušu, starp citiem tie atrodami muzeja pažobelē, zinām arī to, kas ir ,,ķocis”, ,,kamieši”, ,,ļaudava”, ,,masala”, ,,bambāle”,, šķetere”  un vēl daudzus citus nedzirdētus vārdus.  Pavaicājiet!

Noteikti rakstītajam piekristu arī draudzīgā kopa: Sabīne, Sintija, Oskars, Lauris, Nora, Rūbija, Leila, Alīna, Maksims, Ruslans, Diāna, Džuljeta, Aivis, Nensija, Lāsma un Gunta.

 

                                                                                      Aelita Punkstiņa

                                                                                     Ēveles bibliotēkas vadītāja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziņu sagatavoja:
Gunta Daļecka

Tagi: Burtnieki, bērnu žūrija