Valentīnas Tropas romāns „Kas tīrumā sēts” no 2011.gada 9.jūlija tiek publicēts laikrakstā „Latvijas Avīze” un tuvākajā laikā tiks izdots sērijā „Lata romāns” .

„Kad rakstu, esmu laimīga, jo pasaule tad ienāk manī ar visu dzīvi apliecinošo skaistumu: krāsām, skaņām un cilvēku attiecībām”, atzīst burtnieciete Valentīna Tropa, kuras uzrakstītais romāns „Kas tīrumā sēts” no 2011.gada 9.jūlija tiek publicēts laikrakstā „Latvijas Avīze” un tuvākajā laikā tiks izdots sērijā „Lata romāns” .

Autore uzsver, ka visi notikumi romānā ir fantāzija, bet rakstīt pamudinājusi vientulība, ko uzspiež gadu nasta un doma, ka neviens še uz zemes nav ieradies pēc savas gribas, tomēr katrs ir atbildīgs par to, ko atstās aiz sevis-„cik laba ,cik ļauna sēklas  sējis, cik briedīgu graudu, cik pelavu vējā kaisījis”…

 „Ko esmu gribējusi pateikt ar savu darbu? Steidzoties dzīvot, cilvēkam nevajadzētu piemirst ik pa brīdim apstāties un atskatīties, kas paliek aiz tevis. Vai varēsi ,kad pienāks tavs laiks, ar tīru sirdsapziņu par godīgi aizvadītu dzīvi stāvēt to vārtu priekšā, aiz kuriem sākas Lielais Nezināmais,” romāna publikācijas ievadā raksta Valentīna Tropa.

Romāna ilustrāciju autore arī ir burtnieciete –māksliniece Anita Jansone-Zirnīte.

 ”Darbs pie ilustrācijām bija interesants, jo romānā apbrīnojami savīta intriga un dažādu notikumu samezglojumi”, atzīst māksliniece.

 

 

 

Ziņu sagatavoja:
Gunta Daļecka

Tagi: Novadpētniecība, Burtnieki