1.oktobra vakarā Burtnieku bibliotēkā , pagasta pensionāru padomes vadītājas Edītes Caras aicināts, kopā sanāca pensionāru aktīvs, lai lemtu par jaunas tradīcijas aizsākšanu Burtniekos -atzīmēt Veco ļaužu dienu.

1.oktobri par Starptautisko veco ļaužu dienu pasludinājusi Pasaules Veselības organizācija, bet Latvijā šī tradīcija aizsākusies jau 2007.gadā.No pagājušā gada šī diena Saeimā oficiāli pasludināta par atzīmējamo dienu. Nu arī Burtniekos tika nolemts šo dienu atzīmēt ar kādu jauku, interesantu pasākumu. Šajā, pirmajā reizē, sarunu tēma bija par pašu galveno-mūsu veselību.Uz tikšanos tika uzaicināta Burtnieku pensionētā skolotāja Lidija Ustinova, kuras mūža kamolā jau satīti 90 gadu desmiti. Kā nodzīvot līdz tik cienījamam vecumam, saglabājot dzīvesprieku, možu prātu, labu atmiņu?

Baudot veselīgas un garšīgas zāļu tējas, pasākuma apmeklētāji klausījās Lidijas Ustinovas  atmiņas par dzīvē pieredzēto. Viņa atzīst, ka gadi paskrējuši  ātri un nemanāmi. Visu mūžu ir bijis daudz jāmācās, jo, strādājot par skolotāju, savas zināšanas bija nepārtraukti jāpapildina. Vienmēr ir bijis daudz jāstrādā. Tagad dzīve kļuvusi nesalīdzināmi vieglāka- piemēram, veļa nav jāmazgā ar rokām-to izdara veļas mašīna, malka nav jāskalda un jānes. Bet ,lai uzturētu sevi labā formā, katru dienu  Lidija  Ustinova  sāk ar masāžu- tiek izmasēti aktīvie punkti pierē, zodā, deniņos, pie ausīm. Izvingrināts kakls. Izlocītas rokas un kājas. Dažām vainām palīdzējuši uzlējumi uz mārrutku ziediem un strutenēm. Lidija izmanto arī masāžas rullīti mugurai un kājām, masāžas paklājiņus pēdām un mugurai. Daudz lasa un liek lietā gūtās zināšanas  par masāžu , vingrošanu, akupresūru.

Lidijas kundzei sirsnīgas atmiņas palikušas par vizīti pie tolaik daktera, tagad Valsts prezidenta Valda Zatlera. Ļoti gudrs, zinošs, uzmanīgs un iejūtīgs.

Vakara sarunas aizskāra arī burtnieciešiem sāpīgu tēmu-par medicīnas aprūpi. Kādreiz Burtniekos bijusi pat slimnīca, nu daktere pieņem  tikai 2 dienas nedēļā. Zobārsta vairs Burtniekos nav, un, iespējams, tiks slēgta aptieka. Kur vecie cilvēki varēs nopirkt zāles? Ne visiem ir iespēja aizbraukt uz Valmieru vai kādu kaimiņpagastu . Tika nolemts šī jautājuma risināšanai lūgt palīdzību novada pašvaldībai.

Pirmais pasākums, kurā runāts par veco ļaužu problēmām arī Burtniekos, aizvadīts. Un nolemts, ka Starptautiskā veco ļaužu diena turpmāk Burtniekos  tiks atzīmēta katru gadu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziņu sagatavoja:
Burtnieku pagasta bibliotēkas vadītāja Gunta Daļecka