Kas tad ir Trollīši Mumini ? Trollīši Mumini ir pasaulē pazīstamākie somu bērnu grāmatu varoņi. Mumini ir skandināvu  troļļu ģimene, balti, apaļīgi un ar lielu purnu, kas rada līdzību ar  nīlzirgiem . Viņiem ir daudz draugu, ar kuriem notiek dažādi atgadījumi un piedzīvojumi. Izdotas vairākas grāmatas, kopumā 9, komiksi un izveidotas multiplikācijas filmiņas.

       Izstādi veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju "Moomin Characters", izdevniecību "Schildts & Söderström" un Muminu žurnāla izdevēju "Egmont". Somijas institūta Igaunijā darbības mērķis ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Jau kopš 1994.gada Somijas Institūts organizē Muminu tematisko ceļojošo izstādi.

       Izstādes "Muminu ģimene no Somijas" ekspozīcijā ir Muminu sērijas romāni latviešu valodā, grāmatas un žurnāli angļu, somu un zviedru valodās, kā arī visdažādākie priekšmeti ar Muminu simboliku. Apmeklētājiem ir iespēja izkrāsot Somijas institūta Igaunijā darbinieku sagatavotos zīmējumus vai uzzīmēt pašiem savu Muminu.

 

      No 3. – 27.martam  Muminu  ģimene  piestās    Bērzaines pagasta  bibliotēkā .  Izstāde  būs apskatāma   katru darba dienu   bibliotēkas darba laikā . Varēs noskatīties  multifikācijas  filmu „Čemodāns”  - latviešu valodā  , izkrāsot  Trollīšu  muminu   attēlus, iepazīties  ar   grāmatu izstādi  par muminiem   no Valmieras  Integrētās  bibliotēkas  Bērnu nodaļas.

Tagi: mumini, trolliši