Ziemeļu fantāzija un lāči Baldones bibliotēkā

                   

 

Iestājoties tumšajam rudens laikam, ik gadu, novembra sākumā notiek Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šis pasākums notiek jau trīspadsmito reizi, šogad tas risinājās no 8.-14. novembrim, aptuveni 360 Latvijas bibliotēkās.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai raksturīga kāda noteikta tēma, noteikts literārā darba vai fragmenta lasījums. Šī gada tēma -  „Teiksmainie Ziemeļi”.

Spožas sveču liesmiņas 9. novembra Rītausmas stundā sagaidīja arī Baldones novada bibliotēkā. Aizsākās teiksmaino ziemeļu meklējumi.

Dēkainos piedzīvojumos kopā ar leduslācēnu Illi devās Baldones vidusskolas 3.a klases literārais pulciņš ar skolotāju Skaidrīti Krūzi, izspēlējot nelielā uzvedumā dāņu autoru grupas grāmatu „Leduslācēns Ille”. Viens no grāmatas autoriem ir latviešu izcelsmes rakstnieks, pētnieks un polārais fotogrāfs – Ivars Sīlis. Risinājām krustvārdu mīklu par izlasīto grāmatu. Pēc labi padarīta darba mielojāmies ar leduslācēna Illes jauniepazīto gardumu – mellenēm (melleņu ievārījumu), un visu lāču gardumu – medu. Visi kopā ieklausījāmies mūzikas ierakstos kā skan ziemeļnieciskā dāņu valoda.

 Liels paldies Baldones vidusskolas 4.a un 4.b klasei par interesantajiem grāmatas turpinājumiem. 2.a un 3.b klasei paldies par krāsainām leduslācēna Illes piedzīvojumu ilustrācijām.

Visas nedēļas garumā bibliotēkā mājvietu bija raduši dažnedažādi lāči. Īpašu prieku tie sagādāja mazajiem apmeklētājiem.

Lāči nolūkojas gan uz leduslācēna Illes piedzīvojumiem un iepazina Kauninātājas meitu - Dinu. Paldies par rotaļu lāčiem Tauvenu ģimenei, Mežuļu ģimenei un Ingai Ozoliņai.

11. novembrī, iestājoties Krēslas stundai, kopā ar Baldones vidusskolas bibliotēkas pulciņu iepazināmies ar dāņu rakstnieces – Lēnes Koberbēlas biogrāfiju un daiļradi, kopā lasījām darba „Kauninātājas meita” fragmentu. Dalījāmies iespaidos par izlasīto fragmentu, raisījās diskusija par savstarpējām attiecībām, kāpēc jālasa grāmatas. Pārrunājām līdzīga satura grāmatas, kuras esam lasījuši. Atskatījāmies uz iepriekšējos gados lasītajiem darbiem Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros.

Bibliotēkā bija apskatāmas arī bibliotēkas darbinieku veidotās literatūras izstādes, kurās varēja iepazīties gan ar Ziemeļvalstu autoru darbiem, gan grāmatām par lāčiem un fantāzijas literatūru.

Nāks jauns gads, būs daudz jaunu domu un ideju, bet kā gaidīts un zināms notikums būs otrā novembra nedēļa - Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Kāda tā būs, un ko lasīsim nākošajā gadā…..?