Patiess un elpu aizraujošs ieskats kara dzīvē paša karavīra redzējumā!

Grāmatas “Atmiņas par karu”, kuras autors ir Nikolajs Ņikuļins, manuskripts vairāk nekā 30 gadus nogulēja autora atvilktnē. Autors nekad nebija pieļāvis domu par šīs grāmatas publicēšanu. Grāmatā ir apkopotas Nikolaja Ņikuļina atmiņas un subjektīvās piezīmes par karā pavadītajiem gadiem. Autors karoja visasiņainākajās frontēs – Ļeņingradā, Volhovā, piedalījies kaujās pie Novgorodas, Pleskavas, Tartu, Rīgas, Varšavas un Dancigas, kara beigas sagaidīja Berlīnē.

“Atmiņas par karu” ir mēģinājums atbrīvoties no pagātnes, lai no atmiņu apcirkņiem izmēztu tur iesēdušos draņķību, duļķes un cūcību. Grāmatā netiek apdziedāta drošsirdība, cildināta un slavēta kara ideja, kā arī patriotiski aprakstītas kaujas, bet gan tiešs, atklāts skatījums uz to, ko karā jūt parasts ierindas karavīrs.

Autors Nikolajs Ņikuļins (1923 - 2009) vidusskolu Ļeņingradā pabeidza 1941. gada jūnijā un jūlijā kļuva par karavīru. Karoja kājnieku un artilērijas daļā Ļeņingradas un Volhovas frontē. N. Ņikuļins ir apbalvots ar divām medaļām “Par drošsirdību”, ar Sarkanās Zvaigznes ordeni, ar medaļām “Par Ļeņingradas aizstāvēšanu”, “Par Varšavas atbrīvošanu”, “Par Berlīnes ieņemšanu” un daudziem citiem apbalvojumiem.