Apgāds Mansards laidis klajā populārā romāna Stroika ar skatu uz Londonu autora Viļa Lācīša otro grāmatu Pamodināt Lāčplēsi, portālu Diena.lv informē apgāda Mansards pārstāvji.

Vilis Lācītis, celtnieks no Rīgas, latviešu literatūrā ienāca ar grāmatu Stroika ar skatu uz Londonu, kura atzīta par visvairāk lasīto latviešu autora romānu 2010.gadā un saņēmusi vairākas balvas - Ventspils bibliotēkas simpātiju balvu, kā arī portāla Delfi lasītāju un grāmatnīcas Jānis Roze speciālbalvu. Stroika ar skatu uz Londonu bija Literatūras gada balvas finālists debijas nominācijā. Izdevniecība Apostrofs nupat izdevusi šo romānu klausāmgrāmatas formātā Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa lasījumā. Pamodināt Lāčplēsi ir viņa jaunākais sacerējums, kura māksliniece ir Ilva Kalnbērza.

Fragments no grāmatas Pamodināt Lāčplēsi: „Ja kāds teiktu, ka Austrumu Londonai piemīt šarms, viņu laikam uzskatītu par vājprātīgu. Izpētot uzmanīgāk Londonas kartes austrumu kvadrātu, tanī nav nekā daudz tūristiem. Austrumu Londona ir netīra, tur ir bīstami staigāt pa vakariem vienatnē, tā smaržo pēc halal gan jēlā, gan kebabu izpausmē, toties fish and chips maksā vidēji par kādu mārciņu lētāk nekā citās pilsētas daļās. To sedz mazu kebabu ēstuvju un lētu tirdziņu tīkls, un zemes un māju cenas ir jātami zemākas nekā pārējos pilsētas rajonos. Tieši tāpēc tur dzīvo visvairāk iebraucēju kā jebkur citur pilsētā.”