Akcija "Tautas grāmatu plaukts" ir iespēja ikvienam dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, titullapā ierakstot veltījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu, vēsta par dāvinātāja dzimtas vēsturi, par ikdienu, nejaušībām, sajūtām un uzskatiem.

Uzdāvinātās grāmatas papildinās tos izdevumus, kuri Tautas grāmatu plauktā nogādāti kopš 2014. gada.

 "Kāpēc dāvināt? Mēs vēlamies, lai bibliotēkā būtu īpaša vieta, ko veidojuši cilvēki paši - līdzdarbojoties. Tapēc mums ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra dāvinātāja individuālo vēsturi; par to, kas nav izlasāms enciklopēdijās vai romānos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Par to, kas citādi nogrimtu laika plūdumā," stāsta Tautas grāmatu plaukta komanda.

 Varbūt grāmatā ir iespiests zīmogs vai palicis kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Taču varbūt tā iegādāta par pirmo algu vai apceļojusi pasauli? Tautas grāmatu plauktā nokļuvušie vēstījumi tiks glabāti mūžīgi! Plaukta saturs arī sniegs priekšstatu par attieksmi pret lasīšanu un kultūru nemierīgajā informācijas laikmetā.

Kopumā Tautas grāmatu plauktā līdz LNB 100. jubilejai 2019. gada 29. augustā plānots ievietot aptuveni 15 000 grāmatu. Šobrīd tajā mājvietu radušas jau teju 5 000 grāmatu.

 

KĀ PIEDALĪTIES AKCIJĀ

  • Izvēlies vienu īpašu grāmatu, ko dāvināt Tautas grāmatu plauktam;
  • Ieraksti titullapā vēstījumu, kāpēc Tu dāvini tieši šo grāmatu (valodai nav nozīmes);
  • Aizpildi dāvinājuma veidlapu;
  • Nodod grāmatu bibliotekāram;
  • Saņem apliecinājumu par dāvinājumu;
  • Paldies! Viss paveikts!

Projektu īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tagi: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Akcija "Īpaša grāmata īpašā plauktā", akcija "Tautas grāmatu plaukts"