Simts gadi ir liels skaitlis, nozīmīgs periods mūsu valstij. Simboliski Latvijas simtgade skar ikvienu. Arī mēs, alūksnieši, esam daļa no valsts. Dzimšanas dienā parasti atceramies savus vecākus, vecvecākus, apskatāmies bērnības fotogrāfijas, interesantus notikumus. Īpaši, apaļais cipars liek atskatīties un padomāt par to, kas noticis, ko esam sasnieguši.
 

 

Alūksnes pilsētas bibliotēka aicina atcerēties mūsu novadam un, tātad, arī Latvijai, nozīmīgus cilvēkus, viņu devumu, notikumus, lietas un faktus. Lai ceļojums pagātnē būtu interesantāks, sadarbībā ar laikrakstiem „Malienas Ziņas” un „Alūksnes Ziņas” piedāvājam piedalīties izzinošā konkursā „Meklē un uzzini!”
 

 

Konkurss notiks 5 kārtās laikā no 2018.gada 9.marta. Konkursa jautājumi pieejami interneta vietnēs www.albibl.lvwww.draugiem.lv/apb, laikrakstos „Malienas Ziņas” un „Alūksnes Ziņas” mēneša otrajā piektdienā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties www.albibl.lv
 
Tā kā 8.martā svinam Starptautisko sieviešu dienu, tad pirmās kārtas jautājumi sagatavoti par mūsu sievietēm.
 
Meklējot atbildes, aicinām izmantot arī bibliotēkas novadpētniecības krājumu.

 

MEKLĒ UN UZZINI!

 

  1. Nosauciet Alūksnes ielas, kurām doti sieviešu vārdi!
  2. 2015.gadā Alūksnes novada pašvaldības novadpētniecības konkursā „Latvijai-100. Nacionālās vērtības un laika liecības Alūksnes novadā. Personības un viņu darbi” tika iesniegti 19 pētnieciskie darbi, 6 no tiem bija veltīti mūsu novada sievietēm. Nosauciet viņas!
  3. Novadniece literāte Lūcija Sāgameža- Nāgele šogad martā svinēs apaļu jubileju. Kādos Amerikas un Kanādas žurnālos un laikrakstos dzejniece ir publicējusies. 
  4. Alma Bindemane 1944.gada septembrī uzsāka veidot bibliotēku Alūksnē. Kādu profesiju viņa ieguva, mācoties Pēterburgā?
  5. Kura mūsu novadniece literāte dzimšanas dienu svin 8.martā? Nosauciet grāmatu- monogrāfiju, kura veltīta viņai!
  6. Nosauciet laikraksta „Alūksnes Ziņas” un portāla aluksniešiem.lv balvas „Gada alūksnietis 2017” ieguvēju! Kurā gadā un datumā sācis (-kusi) strādāt Alūksnē?
  7. Nosauciet Alūksnes novada skolas, kurās izglītību ieguvusi Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece?
  8. Pirms 90 gadiem 8.marta „Malienas Ziņas” rakstīja par Mālupes izglītības biedrības „Vārds” gadskārtējo biedru sapulci. Kāds svarīgs problemātisks jautājums priekš dāmām un kungiem tika izskatīts šajā sapulcē? 

 

 

Atbildes gaidām līdz 30.martam plkst. 17.00