Alūksnes pilsētas bibliotēka Alūksnes novada pašvaldības izsludinātajā kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursā guva finansiālu atbalstu projektam, kura realizācijas rezultātā tapusi lielformāta grīdas spēle „Iepazīsti Alūksnes novadu!”.

Projekta mērķis ir radīt interesi skolēniem, jauniešiem, jebkuram novada iedzīvotājam vai viesim izzināt Alūksnes novada kultūrvēsturiskās un šodienas vērtības, dot iespēju atraktīvā veidā iepazīties ar novada tūrisma objektiem, ievērojamiem novadniekiem, dabas objektiem utt., kā arī- radīt iespēju interesanti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Spēle sastāv no spēles laukuma (2 x 2 metri), krāsainiem spēļu kauliņiem un jautājumu kartītēm. Spēles laukuma noformējumā izmantoti mūsu novadu raksturojoši objekti. Spēles dizainu veidojusi un spēli izgatavojusi māksliniece Lilija Kukle. Jautājumu kartītes sagatavojuši Alūksnes pilsētas bibliotēkas darbinieki, sadarbojoties ar pārējām Alūksnes novada bibliotēkām.

Spēles pamatā izmantota līdzība ar mums visiem zināmo galda spēli Cirks, spēlē integrējot jautājumus, kas saistīti ar mūsu novadu.

Spēli iespējams spēlēt telpās un brīvā dabā labvēlīgos laikapstākļos. Spēli bez maksas izmantot var jebkura novada kultūras, izglītības iestāde, darba kolektīvs vai interesentu grupa, iepriekš piesakoties Alūksnes pilsētas bibliotēkā (rakstot biblioteka@aluksne.lv vai zvanot 25403935, 64322197).

 Iveta Ozoliņa

 Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore


Tagi: projekts, spēle, Alūksnes bibliotēka, 2016, „Iepazīsti Alūksnes novadu!"