Projektu "Augstvērtīga latviešu oriģinālliteratūra bibliotēkās" izstrādājusi un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālu atbalstu īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB). Pateicoties tam, bibliotēka saņēmusi jaunu grāmatu kolekciju - 34 saturiski vērtīgas latviešu oriģinālliteratūras grāmatas.

Projekta mērķis: sekmēt latviešu oriģinālliteratūras pieejamību Latvijas publiskajās bibliotēkās, veicināt Latvijas kultūras klasisko vērtību un laikmetīgās literatūras iepazīšanu ar grāmatu starpniecību.

Projekta ietvaros gūtās krājuma papildināšanas iespējas un grāmatu izvēli īpaši novērtējušas Latvijas mazās bibliotēkas. Tas apliecina, ka bibliotēkām ir nepieciešama kvalitatīvas literatūras kolekciju izvēle, ko projektos veido grāmatniecības eksperti. Šādā veidā publiskajās bibliotēkās, kas dažviet ir vienīgie kultūras pieejamības punkti, iedzīvotājiem ir iespēja saņemt ne tikai vērtīgākos Latvijā izdotos latviešu oriģinālliteratūras izdevumus, bet arī augstvērtīgus tulkojumus.

Projekts turpināja 2013. gadā atbalstītā projekta "Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās" idejas. Ar šiem projektiem tiek sniegts atbalsts ne vien Latvijas publiskajām bibliotēkām, bibliotēku lasītājiem, izdevējiem, bet arī grāmatu autoriem, rakstniekiem, tulkotājiem, nodrošinot grāmatniecības nozares dzīvotspēju un saiknes "izdevējs-rakstnieks-lasītājs", "augstvērtīga literatūra-kvalitatīva rakstniecība-izglītots, domājošs lasītājs" nepārtrauktību.

 

Projekta finansētājs: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Dažas no kolekcijas grāmatām var aplūkot šeit 

 

Laipni aicinām uz bibliotēku iepazīties ar projektā iegūtajām grāmatām!

Tagi: Oriģinālliteratūra, Alūksnes bibliotēka, VKKF projekts, 2015