Atzīmējot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas Prezidentūras ES Padomē sekretariātu realizējis projektu "Latvijas filmu izlase" - apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā (25 diski).

Šīs kolekcijas tia pasniegtas Latvijas bibliotēku, augstskolu un izglītības pārvalžu pārstāvjiem, lai skolēni un citi interesenti varētu iepazīties ar Latvijas kino kultūras vērtībām. Izlases satura veidošanai tika sapulcināti filmu nozares eksperti, un darba grupas diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas(10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas), grupētas divos hronoloģiskos periodos - klasiskais kino un mūsdienas.

Spēlfilmu sarakstā vecākā ir režisora Leonīda Leimaņa filma "Purva bridējs"(1966), jaunākā - Jāņa Norda "Mammu, es tevi mīlu" (2013), dokumentālā kino izlase sākas ar Ivara Kraulīša "Baltajiem zvaniem" (1961) un beidzas ar Dāvja Sīmaņa "Escaping Riga" (2014), savukārt animācijas spektru iesāk Arnolda Burova pirmā filma "Ki-ke-ri-gū!" (1966) un Rozes Stiebras "Zelta sietiņš"(1975), bet noslēdz Signes Baumanes "Akmeņi manās kabatās" (2014) un Reiņa Kalnaeļļa "Zelta zirgs" (2014).

 

Alūksnes pilsētas bibliotēkā filmas būs pieejamas no jūnija.


Tagi: Alūksnes bibliotēka, 2015, Latvijas filmu izlase, 70 Latvijas filmas