Baltijas ceļš ir viens no spilgtākajiem Atmodas laika notikumiem un šogad atzīmēsim tā 25.gadadienu. 23.augustā tika izveidota cilvēku ķēde trīs Baltijas valstu vienotiem centieniem pēc brīvības.

 

Šī gada aprīlī šim nozīmīgajam vēsturiskajam notikumam atklāts projekts „Baltijas ceļa stāsti”. Projektu izsludinājusi UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un tā mērķis ir līdz 2014.gada beigām apkopot cilvēku atmiņu stāstus un, lai tie būtu pieejami nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan atmiņu institūcijās- muzejos un bibliotēkās.
Arī Alūksnes pilsētas bibliotēka iesaistījusies „Baltijas ceļa stāstu” projektā. Gribam fiksēt savu novadnieku Baltijas ceļa pieredzi. Ja Jūs piekritīsiet, tad stāsti būs lasāmi ne tikai minētajā portālā, bet Alūksnes pilsētas bibliotēkas interneta vietnē www.albibl.lv. Uzrunājam arī tos, kuri nevarēja aizbraukt līdzi, bet ar sirdi un domām stāvēja tur līdzās visiem. Ar Jūsu domām, sajūtām, stāstiem un fotogrāfijām gaidīsim bibliotēkā tās darba laikā (vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 64322197, 25403935 vai e-pastu biblioteka@aluksne.lv ).

Šī gada aprīlī šim nozīmīgajam vēsturiskajam notikumam atklāts projekts „Baltijas ceļa stāsti”. Projektu izsludinājusi UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un tā mērķis ir līdz 2014.gada beigām apkopot cilvēku atmiņu stāstus un, lai tie būtu pieejami nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan atmiņu institūcijās- muzejos un bibliotēkās. Projekts aicina ikvienu laikabiedru fiksēt savu Baltijas ceļa pieredzi. Visi projekta laikā savāktie stāsti tiks apkopoti Baltijas ceļa 25.gadadienai veltītā kolekcijā, kas tiks nodota glabāšanai Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, bet īss stāsta kopsavilkums būs pieejams internetā www.thebalticwae.eu. 25 spilgtākie stāsti Latvijā, Igaunijā un Lietuvā tiks apkopoti speciālā publikācijā.
1989.gada 22.augusta pastkastītēs iegūla kārtējais „Malienas Ziņu” numurs ar Latvijas Tautas Frontes Alūksnes nodaļas valdes aicinājumu atbalstīt akciju „Baltijas ceļš”: „Mūsu rajona ļaudīm jāpalīdz Valmieras pusei. 12 kilometru posms no Rencēniem līdz Oleru pagriezienam jāstiprina mums. Tāpēc aicinām visas atbalsta grupas organizēt braucienam visus savus biedrus un pārējos labas gribas cilvēkus. „Baltijas ceļš” nedrīkst pārtrūkt! Līdzi ņemiet tautiskas jostas, plakātus par noziedzīgo Molotova - Ribentropa paktu, karogus ar sēru lentēm un visu, kas vēl, jūsuprāt var palīdzēt šādā akcijā.”
Veicināsim kopā sabiedrības izpratni par Baltijas ceļa notikumiem caur dzīvo vēsturi!
 
 
Maija Semjonova, Alūksnes pilsētas bibliotēkas bibliogrāfe