Jāņu ielīgošana Alsviķu bibliotēkā

Turpinot tradīciju kārtējo reizi 17. un 18. jūnijā paliekam bibliotēkā pa nakti. Kā vienmēr tika izvēlēti pasākuma vadītāji, šoreiz tie bija Marta- Līva Ziņģe un Solvija Ozoliņa. Pasākumā izzinājām Jāņu tradīcijas- gājām lasīt jāņuzāles no kurām tika uzpīts katram savs vainags. Tie bija katram savādāki, bet ikvienam tas bija mīļš, jo darināts pašu rokām. Kādam tas bija jādara pirmo reizi un vainaga pīšanu apguva no pašiem pamatiem.  Izmēģinājām arī tradīciju mest vainagu ozola zarā. Sadalījāmies pāros un pieskandinājām visus Alsviķus ar līgo dziesmām. Mūsu galds bija klāts Jāņu noskaņās, kā arī neizpalika bibliotēkas izrotāšana līgo noskaņās, kas ar saviem rotājumiem priecēs arī ikvienu bibliotēkas apmeklētāju.

Vadītāji bija parūpējušies par līgo atrakcijām, viena no tām bija teātra lugas ‘’Skroderdienas Silmačos’’ atveidošana. Žūrijas simpātija bija Ērika Logina, kura atveidoja Joski. Estere Mukstiņa ieguva titulu kā vislabākā Tomulīša. Elīnas tēlu vislabāk parādīja Sanija Ozoliņa. Daina Lūse un Ingars Mukstiņš (kurš arī ieguva žūrijas simpātiju) parādīja vislabāko dialogu kā Elīna un Aleksis. Visi bija vienisprātis ka Antoniju vislabāk attēloja Līva Briede. Neapšaubāmi Solvija Ozoliņa- Ābrams- bija vissmieklīgākais tēls. Mūsu bibliotekāre Sarmīte lugu pārzināja vislabāk no visiem. Simona Ruciņa- Vējiņa izrādījās visdrošākā aktrise. Dūdara tēlu vislabāk attēloja Ramona Kubulniece. Agnese Stradiņa izcēlās kā visjautrākā aktrise- Antonija. Marta- Līva Ziņģe un Amanda- Ieva Kalniņa radīja dialogu starp Rūdi un Joski-  kas sanāca ļoti labi. Mēs visi bijām ļoti labi aktieri. Pēc lugas atveidošanas devāmies skatīties šausmu filmu ‘’Pakalniem ir acis 2”.

Spēlējām dažādas spēles un rotaļas- Vāvere Kokā, Labā roka, Jānīts sēž ozolā, Pīle Zoss, Paslēpes. Bibliotekāre bija sagatavojusi erudīcijas spēles. Pēc katra labi padarīta darbiņa sekoja arī balvas.

Šī bibliotēka ir kā mūsu otrās mājas. Mēs šeit vienmēr esam mīļi gaidīti. Mēs gribam teikt lielu paldies mūsu mīļajai bibliotekārei Sarmītei Meļķei par šiem jaukajiem pasākumiem. Paldies arī vadītājām par ieguldīto darbu šajā pasākumā un paldies visiem, kas labprāt palīdzēja tā organizēšanā.

 

Visi trīspadsmit pasākuma dalībnieki

Tagi: pasākums