Datorapmācība iesācējiem Alsviķu bibliotēkā

 

Kopš 31. oktobra divas reizes nedēļā pa četrām stundām dienā mācamies pensijas vecuma bibliotēkas apmeklētāji un citi interesenti datora lietošanas pamatprasmes iesācējiem. Esam tikušies jau astoņas reizes. Plānojam apgūt  – datora lietošanas pamatprasmes- visu par datora darbvirsmu,  mapju un failu veidošanu, logu pārvaldīšanu, datora ieslēgšanu un izslēgšanu, interneta lietošanas prasmes – kas ir internets, meklēšanas portālu google, ziņu portālus, uzziņas internetā, darbojamies ar e- pastu, internetu ikdienai – interneta bankas izmantošanu, kā samaksāt par elektrību, iegādāties biļetes internetā, EDS internetā, mūsdienu bibliotēku jaunie pakalpojumi, Latvijas bibliotēku elektroniskie kopkatalogi un katalogi, vēsturiskie laikraksti internetā, mācies un atpūties internetā – portāls letonika.lv – bibliotēka. lv, mūzikas , radio klausīšanās internetā, spēles internetā, teksta apstrāde world vidē. Mācības plānojam pabeigt līdz jaunajam gadam.

Mācamies pēc portāla bibliotēka.lv e- kursa ”Kā strādāt ar datoru un internetu”. Sākumā mācījāmies arī pēc e- kursa „Mans draugs dators”, kas paredzēts bērnu apmācībai, bet noder arī pieaugušajiem. Skatāmies apmācību programmu un kopīgi veicam visas darbības soli pa solītim. Šie e- kursi  ir ļoti veiksmīgi, tie ir atbilstoši visiem – ir tikai mazliet jābūt pacietīgam un viss sanāk. To gan nevar iemācīties vienā dienā, bet tas ir atkarīgs no katra indivīda. Šī ir jau otrā apmācību grupa šajā gadā un jau piesakās uz februāra mēnesi vēl citi apmācāmie.

 Mācībās piedalās: Anita Rudzīte, Viktors Vaivods, Dzintra Smukule, Lilita Muriņa, Broņislava Harju, Rūtiņa Birziņa.

Mācīties un iegūt jaunas zināšanas var jebkurā vecumā ir tikai jāvēlas un mazliet vajag gribēt!

Veiksmi mācībās!

 

Bibliotēkā ciemojas PII „Saulīte” audzēkņi

8. un9. novembrī bibliotēkā viesojās PII „Saulīte” jaunākās un vecākās grupas audzēkņi un viņu audzinātājas.

Tā kā šis laiks atbilst senajai latviešu gadskārtai Mārtiņiem, tad kopīgi pārrunājām, kas tad ir šī par dienu un ko tā nozīmē katram latvietim. Kā jārotā māja, kādi darbi katrā sētā jāapdara līdz šai dienai, kas jāceļ svētku galdā, mācījāmies ticējumus un tautasdziesmas, kādas maskas jāgatavo. Skatījāmies multfilmu par gaiļiem, jo gailim ir sevišķa nozīme Mārtiņos. Ar vecākās grupas audzēkņiem lasījām bērnu žūrijas Ulda Ausekļa grāmatu Runcis Francis internetā.

Sarmīte Meļķe

Alsviķu bibliotēkas vadītāja

 

Tagi: Pasākumi