Datorapmācība iesācējiem Alsviķu bibliotēkā

 

Kopš 31. janvāra trīs reizes nedēļā pa četrām stundām dienā mācījās pensijas vecuma bibliotēkas apmeklētāji datora lietošanas pamatprasmes iesācējiem. Mācībās esam pavadījuši 30 mācību dienas. Kopīgi esam apguvuši – datora lietošanas pamatprasmes- visu par datora darbvirsmu,  mapju un failu veidošanu, logu pārvaldīšanu, datora ieslēgšanu un izslēgšanu, interneta lietošanas prasmes – kas ir internets, meklēšanas portālu google, ziņu portālus, uzziņas internetā, darbojamies ar e- pastu, internetu ikdienai – interneta bankas izmantošanu, kā samaksāt par elektrību, iegādāties biļetes internetā, EDS internetā, mūsdienu bibliotēku jaunie pakalpojumi, Latvijas bibliotēku kopkatalogi un katalogi, vēsturiskie laikraksti internetā, mācies un atpūties internetā – portāls letonika.lv – bibliotēka. lv, mūzikas , radio klausīšanās internetā, spēles internetā, teksta apstrāde world vidē.

Mācījāmies pēc portāla bibliotēka.lv e- kursa ”Kā strādāt ar datoru un internetu”. Skatījāmies apmācību programmu un kopīgi veicām visas darbības soli pa solītim. Šis e- kurss  ir ļoti veiksmīgs, tas ir atbilstošs visiem – ir tikai mazliet jābūt pacietīgam un viss sanāk. To gan nevar iemācīties vienā dienā, bet tas ir atkarīgs no katra indivīda. Mums tas ir izdevies un esam to sekmīgi apguvuši un katrs savas zināšanas var pielietot ikdienā, lai sazinātos ar saviem bērniem un mazbērniem un citiem radiniekiem, gan Latvijā, gan ārzemēs, samaksāt dažādus rēķinus, iegādāties dažādas biļetes , lasīt ziņu portālus un citu nepieciešamo informāciju.

Esam arī apguvuši Lattelekom piedāvāto apmācību programmu „Mācies pats”. Nokārtojām arī Lattelekom  eksāmenu un katrs saņēma sertifikātu. Tikai mums tomēr labāk patika e-kurss ”Datoru un interneta pamatprasmju apguve”, jo tajā daudz pamatīgāk var apgūt visas iemaņas.

Paldies par uzcītību un sekmīgu mācīšanos Annai Rebanei, Dacei Rateniecei, Dzidrai Kreicei, Aleksandram Jaunslavietim, Ilgai Petrikalnei, Rutai Birzniecei, Gunāram Birzniekam, Benitai Ozoliņai.

Paldies sakām arī Marinai Ramanei, jo viņa mums ļāva izmantot projektoru, kas atviegloja apmācību procesu.

Mācīties un iegūt jaunas zināšanas var jebkurā vecumā ir tikai jāvēlas un mazliet vajag gribēt! Tagad tikai katru dienu iegūtās zināšanas ir jāpielieto ikdienā.

Veiksmi turpmākajā sadarbībā!

Gaidu arī citus interesentus uz mācībām - drosmi un ticiet viss sanāks, un būs interesanti!

Tagi: Apmācības