Grāmata  ir sagatavota ar Tieslietu ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. Projekta autori  - Aizkraukles 1. vidusskola, projekta iniciatore un koordinatore - latviešu valodas skolotāja Astra Jansone. Kopā ar viņu projektu realizēja Aizkraukles novada ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja Lolita Ondzule un Aizkraukles mākslas skolas pasniedzēja Inese Dembovska.
     
    Grāmatā  apkopoti Aizkraukles, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Kokneses novada dažādu tautību skolēnu radošie darbi, kas ietverti vārdos un zīmējumos. Liene Egle, Eva Gagaine, Viktorija Birziņa, Inese Karpoviča, Rūta Veigure, Mārtiņš Zemturis, Jūlija Švežika, Marina Siņavina, Beāte Ozola, Anastasija Žihareva, Ausma Viļumāne, Diāna Daļecka, Deniss Beskorovainijs un vēl, un vēl. Talantīgi, ar savu pasaules skatījumu. Ceļš sākas no mājām. Kādam tā ir vieta, kur gaida mīļš cilvēks, vieta, kur esi piederīgs.
     Mājas siltums un maizes smarža, spilvens, kas smaržo pēc miera. Māja kā maza pasaule. Ir labi, ka var augt ar pasakām un nekad nebeigt tām ticēt - vai tā būtu pasaka par Sarkanmatīti, par Ziemassvētku kaktusu, ūdensrozi vai klaunu. Pasakas palīdz atrast ceļu aiz trejdeviņiem kalniem un deviņām jūrām, lai  vari sastapties ar Laiku, kas būs tavējais.
    Grāmata nodota lasītājam ar vēstījumu: " Esi arī tu radošs, atklājies pasaulei un pasaule atklāsies tev!"

Tagi: grāmata, Es piedzimu laikā