22.augustā, saulainā ceturtdienas pusdienlaikā uz kuģa “Romantika” notika Lasīšanas stafetes noslēguma pasākums. Uz kuģa pulcējās vairāk nekā 400 lasītāji, viņu vecāki un draugi, bibliotekāri, rakstnieki, tulkotāji un mākslinieki.

  Sanākušos sveica arī Apgāda Zvaigzne ABC valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka. Viņas apsveikums bija ļoti emocionāls un sirsnīgs, izdevēja bilda: “Esmu pārliecināta, ka tieši jūs, lasošie un domājošie bērni, esiet mūsu nākotnes virzītāji – topošie ārsti, juristi, žurnālisti, uzņēmēji, zinātnieki un citi. Ar jums aug mūsu jaunā lasītāju paaudze, ar jums visiem mēs varam lepoties!”

   Kā sadalāmas balvas, ik gadu izlemj žūrija. Tās sastāvā  popularizēšanas entuziaste sociālajos tīklos, skolotāja Zanda Bērziņa-Radziņa ,Elizabete Dzalbe kā arī  pārstāvji no Zvaigzne ABC – Latviešu valodas un literatūras redakcijas vadītāja Bārbala Simsone un Reklāmas un mārketinga daļas projektu vadītāja Kristīne Ilziņa, E-grāmatu projektu vadītāja Kristīne Pastare- Skulte.              Balsošana par dalībniekiem notiek aizklāti un piešķirto punktu skaits tiek summēts.Tradicionāli ierasts, ka balvas uzvarētājiem pasniedz rakstnieki un tulkotāji – un šogad Lasīšanas Stafetes noslēguma pasākumā piedalījās un balvas uzvarētājiem sniedza rakstnieki Laura Dreiže, Maija Laukmane, Aivars Kļavis un Dzintars Tilaks.

  Konkursa norisē liels nopelns ir arī bibliotēkām, kuras gan stāsta par jaunākajām grāmatām, gan arī informē par dažādiem konkursiem un notikumiem, to skaitā arī par Lasīšanas stafeti.
   Žūrija  stafetes dalībniekiem lūdzām norādīt, kuras ir viņu iecienītākās bibliotēkas un visvairāk balsu savāca:
Ādažu bibliotēka,
Brocēnu pašvaldības bibliotēka,
Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa,
Jelgavas bērnu bibliotēka “Zinītis”,
Ķekavas pagasta bibliotēka,
Limbažu galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs,
Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļa,
Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa,
Valmieras intergrētās bibliotēkas Bērnu nodaļa,
Bērnu bibliotēka “Vecliepājas Rūķis”.

Žūrijas pārstāve Kristīne Ilziņa pasniedza balvas Lasīšanas stafetes dalībnieku iemīļotākajām bibliotēkām!

Katra no nosauktajām arī saņēma diplomu par atsaucību un dāvanu karti 50 eiro apmērā jaunu grāmatu iegādei.

       Stafetes  pasākuma norisi bagātināja puiši – Hugo un Reinis – no Sweets Kendamas Mārupe.Otrajā priekšnesumā uzstājās suņu apmācības centra Inter Sport Canis trenere Vladislava Akimova un suņi Teri un Rošs.

       Pasākuma laikā ar dažādām veicināšanas un naudas balvām tika apbalvoti 54 dalībnieki. Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka pasniedza galveno balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti-jūras ceļojumu maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga (1-4 personām) ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa un naudas balvu 100 eiro.

  • Vecuma grupā 7-9 gadi balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti, 100 eiro un grāmatu “Kikas Mikas enciklopēdija. Dzīvnieki” saņem: Elza Grāvele
  • Vecuma grupā 10-12 gadi balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti, 100 eiro un grāmatu “Jautājumi un atbildes tavam IQ” saņem:Līna Osīte
  • Vecuma grupā 13-16 gadi balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti, 100 eiro un grāmatu “Uzņēmējdarbība iesācējiem” saņem:Alise Vilkauša.

Populārāko un lasītāko grāmatu TOP 10:

  • Antuāns de Sent-Ekziperī. Mazais princis. No franču valodas tulkojusi Astra Skrābane

Bibliotekāres pateicas visiem Zvaigznes ABC  Lasīšanas stafetes dalībniekiem par Ādažu bibliotēkas novērtējumu!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu bibliotēka

Tagi: Zvaigzne ABC, pateicība, Lasītveicināšanas programma