Valsts pirmssvētku noskaņās, 14. novembrī, Ādažu bibliotēkā viesojās rakstnieks un literatūrzinātnieks Valdis Rūmnieks un grāmatu izdevējs, apgāda Jumava vadītājs Juris Visockis.

    Valdis Rūmnieks ir plaši pazīstams latviešu rakstnieks, dramaturgs un literatūrzinātnieks. Grāmatu autors raksta prozu un dzejoļus dažādu vecumu lasītājiem, vēsturiskus piedzīvojumu romānus un fantāzijas stāstus, kuru darbība norisinās tepat Latvijā. Autora darbi bijuši iekļauti arī Bērnu žūrijas grāmatu kolekcijā vērtēšanai.
    Mūsu lasītāji jau ir iepazinuši grāmatas - “Atnācēji”, “Murjāņu Kurmītis un viņa draugi”, “Madaras lādīte”, “ Lāčplēsis. Atgriešanās”, “Čaks”. Kopā ar dramaturgu un režisoru Andreju Miglu sarakstīti pieci vēsturiski biogrāfiski romāni „Trīs zvaigznes. Biogrāfisks romāns par Kārli Zāli”, “Debess aiztur elpu”, u.c.
    Tikšanās reizē Valdis Rūmnieks pirmssvētku noskaņās visiem interesentiem pastāstīja par ieguldīto darbu grāmatu sērijas Latvijas leģendas tapšanā, sakot, ka “Latvijas Republikas proklamēšanas 100.dzimšanas dienā īsti vietā ir atcerēties mūsu galveno varoni – Lāčplēsi. Kā viņš radās, kā ieguva spēku un atpazīstamību mūsu apziņā un valsts dzīvē.”

   Izzinošs bija rakstnieka stāsts par Brīvības pieminekļa tapšanu. Vakara gaitā raisījās dažādas sarunas un diskusijas par patriotiskām tēmām.
   Bija patīkami jauks vakars, ar labu domu tikties vēl!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu bibliotēka

Tagi: tikšanās, Rūmnieks