“Ai, siltais simtgades rudens, "Ai, siltais simtgades rudens, Kas vēl valda ar vasaras vēju. Un uzplaukst rudens rozes. Dievs, kas svētī Latviju, Paldies par šo skaisto simtgades vasaru!” /M. Brašmane/

   Ar savām dzejas rindām  24. oktobra pēcpusdienu Ādažu bibliotēkā iesāka māksliniece Maija Brašmane. Mākslinieces darbu kolekcija ir kā izstāžu maratons, kura darbi 10 gadu laikā ir apceļojuši visdažādākās vietas Latvijā. Šobrīd Ādažu bibliotēka ir 44. pieturvieta un  izstādes papildus nosaukums ir “Jubileja”. “Kāpēc maratons? Maratons ir izturības pārbaude, vai cilvēks prot sevi organizēt, lai liktu lietā visu savu fizisko un garīgo enerģiju mērķa sasniegšanai. Regulāras izstādes ir grandioza pieredze izstāžu organizēšanā, iekārtošanā un komunikācijā ar cilvēkiem, kam interesē kultūra!”, par savu radošo darbību klātesošajiem stāstīja māksliniece Maija Brašmane.

     Mākslinieces darbos daba ir kā iedvesmas avots. “Dabas formas un faktūras, gan cilvēka, gan augu, gan mākoņu. Daži darbi kļūst abstrakti, jo dominē krāsa vai līniju ritmi”, stāstīja māksliniece par saviem darbiem.

    Darbi radīti autortehnikā, digitālā druka uz īsta kokvilnas vai lina audekla. Katra bilde ir unikāla un, radot bibliotēkas izstādē redzamos mākslas darbus, māksliniece pielietoja savus darba instrumentus – digitālo otu un īstu otu, fotoaparātu un datoru.

    Vakara viesi varēja skatīt  bibliotēkā izstādi “Gaismasspēles”, kurā redzamie “ziedi ir kā cilvēka portreti dažādos dvēseles stāvokļos. Ziedēšana ir ne tikai puķei, bet arī cilvēkam. Nosaukums ”Gaismasspēles” paskaidro, ka darbos jūtama gaismas klātbūtne. Bez gaismas nevar redzēt krāsu, siluetu, saprast formu”, vakara gaitā interesanti savās domās ar citiem dalījās māksliniece. Katrs varēja skatīt, izvēlēties un atzīmēt trīs  darbus, kuri patika vislabāk. Bija ļoti interesanti redzēt katra izvēli!

    Pēc saistoša un atraktīva stāstījuma par savu māksliniecisko izaugsmi un pedagoģisko darbību visi sanākušie varēja sēst pie kafijas tases un ļauties sarunām par mākslu un dzīvi.

Ziņu sagatavoja:

Ādažu bibliotēka

Tagi: tikšanās, māksliniece