AICINĀM IESAISTĪTIES RADOŠĀ LASĪTVEICINĀŠANAS PROJEKTĀ “MŪSU MAZĀ BIBLIOTĒKA” 4-8 GADĪGUS BĒRNUS!

  Ādažu bibliotēka ir pieteikusi savu dalību grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” uzsāktajam lasītveicināšanas projektam “Mūsu mazā bibliotēka”. Projekts ”Mūsu mazā bibliotēka" ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem adresēts izglītojošs projekts, kurā sadarbojas izdevēji no sešām Eiropas valstīm: Slovēnijas, Polijas, Horvātijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

  Projekta mērķis ir mudināt bērnus pievērsties lasīšanai, attīstīt lasītprasmi un caur grāmatu lasīšanas pieredzi iepazīt arī citus radošus procesus - rakstīšanu, ilustrēšanu, teātri. Projekts ilgst līdz 2019. gada maijam. Komplektā ir 6 grāmatas ar rosinošiem uzdevumiem, kas ir pieejamas mūsu bibliotēkā.
   Projekta īstenošanas laikā būtiski bērniem ir parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm, kā piem. ar zīmēšanu, krāsošanu, rakstīšanu un citām nodarbēm. Rudenī tiks saņemtas bezmaksas darba burtnīcas ar uzdevumiem.
   Kolekcijā iekļauto grāmatu ilustratori no Slovēnijas, Polijas un Igaunijas viesosies Latvijā. Skolās, bērnudārzos un bibliotēkās, kas būs aktīvas projekta dalībnieces, notiks tikšanās ar ilustratoriem, kuru laikā autori bērnus iepazīstinās ar savām bilžu grāmatām, stāstīs par savu valsti, kā arī vadīs radošās darbnīcas.
Projektā "Mūsu mazā bibliotēka" iekļautas šādas grāmatas:
Mārtiņš Zutis "Nenotikušais atklājums"
Hili Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais"

(no igauņu valodas tulko-jusi Maima Grīnberga)
Peters Svetina, Damjans Stepančičs "Brīnumu gredzens"

(no slovēņu valodas tulko-jusi Māra Gredzena)
Majda Korena, Agata Dudeka "Uzvāri man pasaciņu!"

(no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena)
Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska "Vista vai ola?"

(no poļu valodas tulko-juso Ingmāra Balode)
Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka "Lūdzu, apskauj mani"

(no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode)
   Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa", Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Slovēnijas Rakstnieku savienība Ļubļanā un Polijas Grāmatu institūts.
Nāc! Lasi! Piedalies!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu bibliotēka

Tagi: Lasītveicināšanas programma, Mūsu mazā bibliotēka