Noslēdzoties Lasīšanas veicināšanas programmai Bērnu/ Jauniešu/ Vecāku žūrija 2017, tās dalībniekiem šogad bija iespēja braukt ekskursijā uz Likteņdārzu un Kokneses pilsdrupām, kuru finansiāli atbalstīja Ādažu pašvaldība. Brauciens bija ļoti īpašs šogad – Latvijas simtgades jubilejas gadā.

   Līdzi sev aizvedām artavu zemes un dažus akmeņus maizes klaipa lielumā no Ādažiem, kurus sarūpēja bibliotekāres Lelde un Kristīne, ar uzrakstu Ādažu Bibliotēka 2018. Simboliskais vedums no Ādažiem būs  vēsturisks atceres brīdis visiem, kuri piedalījāmies šajā ekskursijā.

   18. maija rītā 38 Bērnu/ Jauniešu/ Vecāku žūrijas dalībnieki  pulcējās pie Ādažu vidusskolas, lai dotos godam nopelnītajā braucienā. Patiess prieks, ka pat solītais pērkona negaiss nenobiedēja braucējus un varējām labā noskaņojumā doties ceļā! Autobusā garlaikoties neļāvām: dalībniekus iesaistījām nelielā konkursā par BŽ izlasīto grāmatu TOP, pasniedzām LNB balviņas – rokassprādzītes ar Lavijas jubilejas gada simboliku un moto „Es mīlu grāmatu!”, kā arī balviņas no Ādažu bibliotēkas katram grāmatu ekspertam. Īsinot laiku, tapa visu kopīgi sacerēts dzejolis par saulainu un jauku pavasari, katram rakstot savu rindiņu.

   Kokneses  pilsdrupās mūs sagaidīja gide Spodra un iesaistīja atraktīvās spēlēs, kā arī bija iespēja izmēģināt loku šaušanas prasmes. Pēc brīža devāmies uz Kokneses pilsdrupām, kur klausījāmies interesantu stāstījumu  par to vēsturisko izcelšanos. Kokneses pilsdrupas ir apvītas ar teikām un seniem nostāstiem, un atrodas ļoti skaistā vietā,  pašā Daugavas krastā.

   Pēc neliela atpūtas brīža visi devāmies uz Likteņdārzu. Lai varētu vairāk uzzināt par tā rašanos un izveidi, mūs visus iesaistīja interaktīvā spēlē. Sadalot mūs pa grupām un izmantojot Likteņdārza karti, katrai komandai vajadzēja atrast savus objekta punktus un atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Satikāmies terasē pie Daugavas, kur katra grupa pastāstīja par uzzināto un redzēto. Atpakaļceļā, izstaigājot Likteņdārza takas, devāmies uz autobusa pusi.

Diena bija patiesi izdevusies – saulaina, jauka un  interesanta visiem!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu bibliotēka

Tagi: pasākums, Bērnu žūrija