2017. gada septembrī visā Latvijā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi tika uzsākta 5. - 6. klašu audzēkņu Skaļās lasīšanas sacensība. Pasākums aizgūts no Holandes, kur tas notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu.

   Ādažu bibliotēka  sadarbībā ar Ādažu vidusskolu   iesaistījās sacensībā, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām. Tā norisināsies 3 kārtās – vietējā bibliotēkas un skolas līmenī, pēc tam reģiona pusfinālā Salaspils bibliotēkā un noslēgums nacionālajā finālā LNB.

   Ar Ādažu vidusskolas skolotājas Vairas Baltgailes interesi iesaistīties un radošu atbalstu, notika sacensības 1. solis - sacensība vietējā mērogā, kas aizsākās skolā  5. – 6. klasēs un 15. novembrī noslēdzās Ādažu bibliotēkā, vērtējot uzstāšanos un lasījumus.

   No rīta bibliotēkā bija sanākuši 28 dalībnieki, kuri ar savu sniegumu aizsāka startu Skaļās lasīšanas sacensībā ar citiem. Bija jūtams uztraukums, jo visi bija patiesi iejutušies savā izvēlētās grāmatas fragmenta lasījumā. Sacensība ritēja raiti, uzdevums  visiem bija izprasts. Vajadzēja gaidīt tikai žūrijas kopīgu vērtējumu, kurā piedalījās bibliotēkas vadītāja Mirdza Dzirniece, Ādažu vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā mācību darbā Liāna Pumpure, latviešu valodas skolotājas Dace Dambe un Ina Zeltiņa, kā arī bibliotēkas darbiniece Sandra Orlovska un neatkarīga vērtētāja Lidija Griezne. Žūrijas atzinību un labākos vērtējumus savā sniegumā izpelnījās Gustavs Hugo Joksts, Elizabete Bokta, Reinis Līdaks, Katrīna Trukšāne, Niklāvs Stradiņš un Gustavs Pēcis, atbilstoši vērtēšanas kritērijiem – ar atraktivitāti, labu izteiksmi un skaidru runu.

   2. solis kā Reģionālais fināls paredzēts laikā no 2018. gada janvāra līdz marta vidum, kas norisināsies galvenajā Pierīgas reģiona bibliotēkā Salaspilī. Kandidātiem, kuri turpinās sacensties finālā, nepieciešams izvēlēties jaunu fragmentu no tās pašas vai citas grāmatas.

   3. solis būs Nacionālais  fināls, kurā labākais mūsu reģiona skaļās lasīšanas čempions un viņa atbalstītāji 2018. gada maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā, kura uzvarētājs iegūs skolai ceļojošo kausu un  uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

   Uzvara lasīšanas sacensībā būs notikums, ko atcerēties visu mūžu, veiksmi visiem dalībniekiem turpmāk!

 

Ziņu sagatavoja:

Ādažu novada bibliotēka

Tagi: Lasīšanas veicināšana, konkurss