No 9.-15. novembrim daudzās Latvijas bibliotēkās noritēja ikgadējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

No 9.-15. novembrim daudzās Latvijas bibliotēkās noritēja ikgadējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Tā tika aizsākta 1997.gadā  kā tradīcija, lai, kopā sanākot, iepazītu vairāk Ziemeļvalstis, palasītu literāru darbu fragmentus un ieklausītos cits citā. Galvenais uzdevums - Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Ziemeļvalstīs projekts norisinājās jau 19. reizi, Latvijā  - 18. reizi. Kā tradīcija daudzās publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs gada vistumšākajā laikā tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai ir noteikta tēma, - „Draudzība Ziemeļos”.

Ādažu bibliotēka Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā aicināja apskatīt  Ziemeļvalstu autoru darbu izstādi, nesot mazajiem lasītājiem sveicienus no tālajām Ziemeļu zemēm : Trilles un Lēnes, no leduslācēna Illes, no Brāļiem Lauvassirdīm un trollīšiem Muminiem.

Novembra rītā, kad  aiz logiem ir rudens vēju un lapu virpulis, iededzot sveces bibliotēkas bērnu nodaļā, kopīgi palasījām fragmentus no norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis”, kā arī Rūses Lāgerkrancas grāmatu “Mana sirsniņa lēkā un smejas”. Pēc lasījuma bērni secināja, lai tu pats būtu labs draugs, ir jābūt izpalīdzīgam, nesavtīgam, godīgam, saprotošam, uzticīgam.

Atbildot uz sagatavotajiem jautājumiem, laiks pagāja nemanot. Bērni, iesaistoties draudzīgās sarunās, labprāt dalījās savās pārdomās par savstarpējām attiecībām, par draudzību un turpināja  lasīt grāmatas no Ziemeļvalstu autoru piedāvātā grāmatu klāsta!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu novada bibliotēka

Tagi: Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa