Nīna Borga, medicīnas māsa, sieva, divu bērnu mamma, vēlas glābt visu pasauli un nespēj atteikt nevienam, kas lūdz palīdzību. Kad Kārina, Nīnas sena paziņa, atstāj viņai atslēgu no Kopenhāgenas vilcienu stacijas bagāžas noliktavas, Nīna attopas ierauta savā līdz šim bīstamākajā projektā. Bagāžas skapītī ir koferis, un koferī ir mazs trīs gadus vecs zēns – kails, sazāļots, tomēr vēl dzīvs.
Vai zēns ir kārtējais nelegālās bērnu tirdzniecības upuris? Vai ir droši viņu nogādāt atbildīgajiem dienestiem, vai varbūt tie tikai nosūtīs zēnu atpakaļ pie cilvēka, kas viņu jau vienreiz ir pārdevis? Kad atklājas, ka Kārina ir nežēlīgi nogalināta, Nīna saprot, ka arī viņas un zēna dzīvība ir apdraudēta. Aizsākas pieaugošas spriedzes pilns ceļš pāri Dānijai, cenšoties noskaidrot, kas ir zēns un kurš tik neatlaidīgi vēlas viņu notvert.
Lēne Koberbēla un Agnete Frīsa ir dāņu rakstnieces, kuras kopīgi radījušas kriminālromānus par Nīnu Borgu. A. Frīsa pēc izglītības ir žurnāliste, un L. Koberbēla raksta grāmatas kopš piecpadsmit gadu vecuma, kuras pārdotas jau vairāk nekā 2 miljonos eksemplāru. Viņu pirmais romāns “Zēns koferī” tulkots vairāk nekā 27 valodās.
No dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe.

***Zvaigzne ABC

Tagi: zēns, Koberbēla, Nīna, koferis