Ar krāšņiem tērpiem, atjautīgiem uzdevumiem, jautrām spēlēm un skaistu koncertu šī gada 8. septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās karnevāla gājiens bērniem „Gribu iet uz bibliotēku!”, ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka un nodibinājums „Rīga 2014”.

Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, kuru pulkā bija arī Paula Birzniece no mūsu, Ādažu novada bibliotēkas – Ādažu vidusskolas 8.b klases skolniece.

            Šajā pasākumā bērni demonstrēja pašu veidotus krāšņus karnevāla tērpus par mīļākās grāmatas tēmu, vēroja cirka priekšnesumus, piedalījās Gaismas pils iepazīšanas spēlē, radošajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs. Savukārt karnevāla noslēgumā ar īpašu koncertu bērnus priecēja Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris.

           Dodoties mājup, dalībniekiem līdz tika dotas dāvaniņas ar našķiem un grāmata „Kā atmodināt Saulcerīti”, kurā ir apkopoti 72 oriģinālākie bērnu domraksti. Izdevums kā dāvana veltīts karnevāla dalībniekiem un  tas būs pieejams  LNB Bērnu literatūras centra lasītavā, kā arī Ādažu novada bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:
Ādažu novada bibliotēka

Tagi: bibliotēka, Karnevāls, Saulcerīte