Dons Tilmans precas.
Viņš tikai pagaidām nezina, ar ko.
Šo problēmu sola atrisināt projekts “Sieva”. Dons ir izstrādājis sešpadsmit lappuses garu anketu, ar kuras palīdzību atrast ideālo partneri. Viņa nekādā gadījumā nebūs bārmene, nesmēķēs, nedzers un nekad neko nenokavēs.
Rozijai Džārmenai visas šīs īpašības piemīt. Piedevām viņa ir temperamentīga, gudra un skaista. Viņa patlaban arī meklē kādu cilvēku – proti, cenšas noskaidrot, kas bijis viņas bioloģiskais tēvs. Šajos meklējumos viņai var palīdzēt Dons – jo viņš ir ģenētikas profesors.
Strādājot pie projekta “Sieva”, Dons uzzina gluži negaidītus faktus. Kāpēc ausu ļipiņu garums neliecina par seksuālo pievilcību. Kāpēc Ņujorkā saldējums garšo citādi. Kāpēc viņa dzīvē pirmajam randiņam nekad nav sekojis otrais. Un kāpēc, par spīti visiem zinātniski pamatotajiem centieniem, tu nespēj atrast mīlestību: mīlestība atrod tevi.
Greiems Simsions ir īso stāstu, lugu, scenāriju un divu informātikas grāmatu autors. Viņš ir dzimis Jaunzēlandē, dzīvo Melburnā, Austrālijā. “Projekts “Rozija”” ir viņa pirmais romāns, kas 2012. gadā ieguvis Viktorijas štata Literārās debijas balvu nepublicētiem manuskriptiem un strauji kļuvis par globālu fenomenu; tas tulkots vairāk nekā 30 valodās.
No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.


  • “Apburoša grāmata, kas liek smieties un sasilda sirdi. Īsta pērle.”

Meriena Kīza, īru rakstniece

 

***Zvaigzne ABC

Tagi: projekts, Simsions, Tilmans