Rīgai, kā Eiropas kultūras galvaspilsētai, 18. janvāris bija ilgi gaidīts pasākums- akcija «Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde».

Pasākuma laikā cilvēki no rokas rokā nodeva grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas  vecās ēkas uz jauno Nacionālo bibliotēku – «Gaismas pili».Grāmatu nodošana sākās ar to, ka LNB vecākā bibliogrāfe Dace Pamata nodeva Bībeli, kopirmo iespieda latviešu valodā. Šī grāmata ir vissenākā.Grāmatas tika izvietotas Gaismas pils  vestibilā iestrādātā stikla plauktā, kas slejas piecu stāvu augstumā.Arhitekta Gunāra Birkerta projektētā stikla konstrukcija/plaukts būs arī viens no centrālajiem LNB  ēkas elementiem. Pie bibliotēkas novietotajā ekrānā varēja  vērot grāmatu pārceļošanu un kā  iedzīvotāju dāvinātās grāmatas ievietotajāsplauktā. Šajā dienā oficiāli tika atklāta jaunā LNB ēka – «Gaismas pils».

Šajā akcija tika uzaicināti piedalīties arī bibliotekāri un pasākumā klāt bija Ādažu novada bibliotēkas darbinieces Sandra Orlovska un Mirdza Dzirniece. Mēs iesaistījāmies Grāmatas draugu ķēdē un klātienē varējām vērot kā grāmatas kārtojas Tautas saziedoto grāmatu plauktā,  atradāmies gandrīz pašā ķēdes noslēguma posmā. Joprojām dzīvojam  ar tām sajūtām, ko izbaudījām tajā dienā, esot vienoti kopā  ar ciemiņiem no Igaunijas, Lietuvasun  Latvijas bibliotekāriem. Pārsteidza telpuplašums un gaišums, ko dod plašie stiklotie logiun kā secinājām ēkābūs ērta pārvietošanās un pieejamība visiem pakalpojumiem ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Gaidām 29. augustu, kad notiks «Gaismas pils» oficiālā atklāšana.  Telpas būs labiekārtotas un piepildītas ar mūsu kultūras mantojumu- grāmatām, mūsdienīgas tehnoloģijas iekārtām un digitālajiem materiāliem, tad radīsies citas sajūtas.

Ļoti ceram, ka reiz  Ādažos būs ne tik liela un plaša , bet pašiem sava «Gaismas pils».

 

Ziņu sagatavoja:
Ādažu bibliotēkas vadītāja M.Dzirniece

Tagi: Grāmatu draugu ķēde, Gaismas ceļš