Ādažu novada bibliotēkā janvārī noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma Bērnu/Jauniešu un Vecāku žūrija – 2013. Mūsu bibliotēka šajā programmā piedalās 11. gadu un arī šogad turpinājām piedāvāt saviem jaunās paaudzes lasītājiem un viņu vecākiem kļūt par Bērnu žūrijas ekspertiem.

         Bērnu atsaucība un gribēšana šogad darboties bija vēl lielāka kā pērn – pieteicās un kopā veiksmīgi finišēja 144 dalībnieki! Visčaklākie lasītāji šogad bija 1.-2. klašu grupā.

2014. gada 14. martā Ādažu novada bibliotēka aicināja visus "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013" ekspertus uz  noslēguma pasākumu Ādažu vidusskolas Zaļajā zālē.

        Kā patīkams pārsteigums un balva par ieguldīto darbu grāmatu vērtēšanas nopietnajā lasīšanas maratonā uz ekspertu noslēguma pasākumu bija uzaicināta Inguna Radziņa kopā ar saviem interesantajiem leļļu draugiem no daudzām mums zināmām un lasītām grāmatām. Tā kā 1. martā Ķīpsalā notika Lielie lasīšanas svētki, kurā godalgoja populārākās grāmatas, to autorus, tulkotājus, māksliniekus un izdevējus, mazie lasītāji varēja uzzināt Bērnu Žūrijas grāmatu TOP un katrs salīdzināt ar savu vērtējumu.

        Pasākuma vadītāja Inguna atraktīvi iepazinās ar visiem grāmatu ekspertiem, svinīgi paziņoja nominētās grāmatas visām vecuma grupām, uzdeva atjautīgus  uzdevumus par izlasīto. Visi ar patiesu interesi skatījās mazā leļļu teātra jautrās improvizācijas ar Ingunas pašas veidotajiem tēliem – no leļļu maisa ”izkāpa” daudzi draugi - Bumbulītis, Sapnītis un Murdziņš, Vardulēns ar Pīlīti, Zīmuļgrauzis un vēl daudzi citi. Jautri bija visiem!

Šogad kā dalības simbols visiem BŽ dalībniekiem tika dāvinātas  pildspalvas, Ādažu  novada domes šim mērķim piešķirtie līdzekļi tika izlietoti pārsteiguma balvām visiem lasīšanas ekspertiem, kā arī bērnu un jauniešu kopā būšanas priekam.
        Paldies visiem mūsu ekspertiem un- uz tikšanos "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā-2014"!

Ziņu sagatavoja:
Ādažu novada bibliotēka

Tagi: Bērnu un jauniešu žūrija