Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 17. reizi, Latvijā  - 16. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.   Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Šogad Nedēļa notiek no 11. - 17. Novembrim. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.Viena fragmenta kopīga lasīšana dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās varētu uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu.

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziema Ziemeļos.Nedēļa, kura sola daudz interesantu brīžu lasot Ziemeļvalstu dažādu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru.

Agrā un krēslainā novembra rīta stundā, kad aiz logiem ir rudens vēju un lapu karuselis, Ādažu bibliotēka kopā ar leduslācēnu Illi ciemojās pie otro klašu skolēniem, nesot sveicienus no draugiem tālajās Ziemeļu zemēs-gan Muminiem, gan Sniega karalienes, gan Brālīša un Karlsona, un vēl daudziem citiem. Sasveicinoties ar mazajiem lasītājiem, Ille aicināja kopīgi palasīt fragmentu no Ingas Borgas grāmatas par ziemu pie Plupa, iepazīstinot ar jauniem saviem draugiem-polārpūci, zebieksti,sniega zvirbuli un daudziem citiem.

Rīta stunda pagāja nemanot...

Ar sveicieniem visiem mums Latvijas jubilejā, Ille atstāja jaukas  kartiņas no Ziemeļvalstīm un aicināja rakstīt sev vēstules, pēc tam dodoties apciemot vēl citus savus mazos draugus Latvijā.