Mūsdienīgs trilleris, kas neatslābstošas spriedzes atmosfērā ataino notikumus, kuri tikpat labi varētu būt notikuši īstenībā. Satriecoši reālistisks!
   Neskaitāmi mirušie, izpostītas dzīves, zudušas cerības un lauzti solījumi – tā darbojas Somālijas pirāti. Stāties viņiem pretī un gūt uzvaru līdz šim nav izdevies nevienam. Taču drošībniekam un apsardzes firmas īpašniekam Hektoram Krosam nav izvēles, jo pirāti sagūstījuši viņa darba devējas un mīļotās sievietes Heizelas Benokas meitu Keilu, daiļu, bet izlutinātu deviņpadsmit gadus vecu naftas korporācijas mantinieci. Lai meiteni glābtu, nelīdz ne izpirkuma nauda, ne sarunas, un Kross dodas ienaidnieka midzenī...

   “Iezvanījās BlackBerry. Heizela izņēma mobilo tālruni no somas. Paziņojums ekrānā vēstīja: “Jums ir 2 neatbildēti zvani un 1 ziņa. Vai parādīt ziņas?” Viņa nospieda pogu “Parādīt”.
Ekrānā parādījās meitas sūtītā īsziņa. Tā bija biedējoši īsa un vienkārša:
Notiek briesmu lietas. Svešinieki ar ieročiem...”
   Vilburs Smits (Wilbur Smith, dz. 1933) ir afrikāņu rakstnieks, kura romāni pārdoti vairāk nekā 120 miljonos eksemplāru visā pasaulē un tulkoti divdesmit sešās valodās.

  • “Romānu “Briesmu varā” var ieteikt visiem, kurus aizrauj spriedze, spēcīgas personības, kolorīts vides atainojums, dinamisks vēstījums... Ir tikai daži rakstnieki, kas var sasniegt ko tādu, ko spēj Vilburs Smits.”

Sunday Express

  • “Pirāti un neapvaldāma kaisle aizraujošajā stāstā “Briesmu varā”... Gada labākais trilleris!”

Daily Express

  • “Vilburs Smits ir viens no augstākā līmeņa rakstniekiem, kura darbus ir grūti salīdzināt ar citu rakstnieku darbiem. Tie vienlaikus ir gan sižetiski spraigi un emocijām pārpilni, gan vienkārši rakstības veida izvēlē un domas atklāsmē.”

The Times

Tagi: pirāti, Smits, briesmas