LNB veido un uztur Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica (NDBL) projektu Zudusī Latvija sadarbībā ar bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām un arī privātpersonām.

Portālā Zudusī Latvija saturā ir ietverta unikāla informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijās.

Projekta Zudusī Latvija vietne ir tiešsaistes interaktīvs resurss, kura lietotāji vienlaikus ir arī tā satura veidotāji - ikviens reģistrēts lietotājs var pievienot fotogrāfiju ar apraksta informāciju no savas personīgās kolekcijas.

Aicinām atbalstīt un aktīvi iesaistīties projekta Zudusī Latvija kolekcijas papildināšanā ar vēsturiskām fotogrāfijām, kurās attēloti Latvijai svarīgi notikumi,  nozīmīgi objekti.

Tās varat nosūtīt projekta koordinatorei Gintai Zalcmane, tālrunis: 67287221, e-pasts: ginta.zalcmane@lnb.lv, konsultēties tuvākajā bibliotēkā, kā arī paši ievietot projekta Zudusī Latvija vietnē www.zudusilatvija.lv

Kontakti par akciju Iemūžini mājvietu un fotogrāfiju nosūtīšanu:
Jānis Puntulis, tālrunis: 26325986

Mārtiņš Kukurs, tālrunis: 29912383

majvietas@gmail.com

Kontakti par LNB NDBL projektu Zudusī Latvija:
Ginta Zalcmane, tālrunis: 67287221, ginta.zalcmane@lnb.lv

Ziņu sagatavoja:
Ādažu novada bibliotēka

Tagi: projekts, Latvija, Zudusī