Kad četrdesmit gadīgais Berijs negaidīti mirst, mazās Anglijas pilsētiņas Pegfordas iemītnieki ir šokā...

Pegforda ir, šķietami, idilliska Angļu pilsētiņa ar bruģētu tirgus laukumu un veclaicīgu abatiju, bet zem skaistās virskārtas slēpjas pilsēta, kuras iekšienē noris karš starp iedzīvotājiem.

Bagātie karo ar nabagajiem, pusaudži ar vecākiem, sievas ar vīriem, skolotāji ar skolēniem… Pegforda nav tāda kā šķiet pirmajā brīdī.

Brīvā vieta, ko atstāja Berijs, draudzes padomē drīz kļūst par iemeslu lielākajai kaujai, ko pilsēta ir pieredzējusi. Kurš triumfēs vēlēšanās, kur par ieročiem tiek izmantotas kaislības, divkosība un negaidīti atklājumi?

Dž. K. Roulinga ir autore grāmatu sērijai par Hariju Poteru. Starp 1997. un 2007. gadu ir izdotas septiņas grāmatas, pārdotas vairāk ne kā 450 miljonos eksemplāru visā pasaulē, izplatītas 200 valstīs un tulkotas 74 valodās, ir uzņemtas 8 filmas.

Dž. K. Roulinga ir vairāku balvu laureāte, tai skaitā Britu impērijas ordeņa kavaliere par ieguldījumu bērnu literatūrā, Francijas goda leģiona ordeņa ieguvēja, Astūrijas Prinča un Hansa Kristiana Andersena apbalvojumu saņēmēja. Viņa atbalsta daudzus labdarbības projekts caur savu trasta fondu Volant, kā arī ir labdarības organizācijas Lumos, kas cenšas uzlabot nabadzīgu bērnu dzīvi, dibinātāja.

 

Tagi: Vakance, Nejaušā, Roulinga