Džons Grišams radījis daudzus spriedzes pilnus romānus, populārākie no tiem ir “Likumu pasaules valdnieks”, “Iesācējs”, “Pavēste” u. c. Pēc Dž. Grišama darbu motīviem uzņemtas arī visā pasaulē populāras filmas, no kurām noteikti jāpiemin “Firma”, “Pelikāna lieta”, kā arī “Iesācējs”.
Amerikas Savienoto Valstu prezidents Arturs Morgans aizvada neveiksmīgā prezidentūras termiņa pēdējās dienas un izskata par sevišķi smagiem nodarījumiem notiesāto noziedznieku apžēlošanas lūgumus. Viņu vidū ir Džoels Bekmens, bijušais Baltā nama lobijs, kas tiek atbrīvots pēc sešiem nebrīvē aizvadītiem gadiem.
Taču Bekmena apžēlošana nav ASV valdības labās gribas apliecinājums. Šis vīrs ticis notiesāts par nelikumīgas izsoles organizēšanu un mēģinājumu pārdot slepenu satelītsistēmu. Tādēļ CIP izseko bijušo ieslodzīto, lai uzzinātu, kādēļ ir izveidota tik varena un sarežģīta izlūkošanas aparatūra un kam Bekmens grasījās to pārdot – Krievijai, Ķīnai, Izraēlai vai Saūda Arābijai. ASV varenie uzskata, ka šīs satelītsistēmas tīkotāji vēlēsies atriebties bijušajam brokerim, tiklīdz viņš būs iznācis no cietuma... Ilgi nav jāgaida – pavisam drīz Džoels Bekmens tiek ierauts notikumu virpulī, kur viena cilvēka dzīvībai vairs nav nozīmes, kur uz spēles tiek likta vairāku nāciju drošība un neiedomājama vara!
No angļu valodas tulkojis Allens Pempers

Tagi: Grišams, Brokeris