Jauniešu dzīve Oslo priekšpilsētā ir līdzīga jebkurai vietai pasaulē – tā ir atsevišķa blokmāju pasaule, kurā katram ir savs sociālais statuss, un katram ir jāizcīna sava cīņa par vietu pasaulē. Stāstā, kas drīzāk ir vēstījums smalkā laika un notikumu izjūtu līmenī, nojaušams, kā dzimst Toves un Gogena pirmās jūtas, kuras viņi vēl neapzinās. Jaunieši paši vēl neapjauš, vai šos dabas spēkus respektēt vai ignorēt. Gogens ir vienīgais, uz kuru Tove var paļauties, un viņi abi viens par otru zina šo to, ko nekad nevienam nedrīkst atklāt.

  Notikumi pavēršas un ziemas laikā jaunieši neatgriezeniski tiek viens no otra šķirti...

  Pieaugusī stāstītāja grib noskaidrot, kāpēc ar Tovi un Gogenu tā notika, kāpēc visam vajadzēja beigties kā neatrisināmam vienādojumam matemātikā?

   Smalks, izjusts, līdz perfekcijai noslīpēts sajūtu un domu tēlojums.
Romāns ir par mirkļa svarīgumu un vieglumu. Par izvēli.
Ieturēts izcilākajās ziemeļvalstu romāna tradīcijās, tas atklāj pirmās mīlestības svaigumu un vienreizību. Nilsena raksta par pusaudžu un jaunatnes problēmām un paceļ tās pāri betonam un padara visiem pieejamas un svarīgas.
   Norvēģu rakstniece, vairāk nekā 20 romānu autore Tove Nilsena debitēja 1974.gadā ar romānu „Nekad neļaujiet sevi apģērbt neaizsargāti kailu”. Viņa saņēmusi virkni literatūras balvu par savu rakstniecību, 1995.gadā viņa nominēta Ziemeļu padomes literatūras balvai par romānu „Acu izsalkums".
No norvēģu valodas tulkojusi Māra Valpētere.

Tagi: debesis, Nilsena