Sešpadsmit gadu garumā ik rudeni novembra otrā nedēļa ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa.

  Šogad tā norisinājās no 12.līdz 18 novembrim. Tas ir projekts, ko organizē Biedrības „Norden” asociācija, bet Latvijā- Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.
Nedēļas galvenais mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. 2012. gada nedēļas tēma - „Daudzveidība Ziemeļvalstīs”.
   Arī Ādažu bibliotēka kopā ar vairāk nekā 2000 Ziemeļvalstu bibliotēkām piedalījās šajā projektā. „Rīta stundā pašiem mazākajiem lasītājiem” Ādažu vidusskolas sākumskolas  skolēni klausījās fragmenta lasījumu no norvēģu autora Turbjērna Ēgnera grāmatas „Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā.”

  Dīvaina sajūta bija apzināties, ka vienlaicīgi šādi lasījumi notiek 408 bibliotēkās Latvijā. Krēslainajā, noslēpumainajā atmosfērā skolēni ieinteresēti klausījās fragmenta lasījumu, iesaistījās kustību rotaļās un vārdu spēlēs.
   Šogad  nozīmīgu vietu izstādē par Ziemeļvalstu autoru darbu dažādību lielu lomu spēlēja izcilā zviedru rakstniece Astrīda Lindgrēne -šogad visiem zināmo bērnu grāmatu autorei apritētu 105. gadskārta. Kurš gan nezin  draisko Karlsonu, dzīvespriecīgo, nerātno  Pepiju Garzeķi un  viszini Lennebergas Emīlu! ,,Es rakstu bērnam sevī. Iekšēji vienmēr esmu bijusi lauku meitene no Vimmerbijas,”- ir teikusi Astrīda Lindgrēne.

  Izstādē varēja skatīt un iepazīties arī ar daudziem citiem Ziemeļvalstu autoru darbiem-gan mazajiem, gan pieaugušajiem lasītajiem.

   Lasot un iepazīstot Ziemeļvalstu autoru literāros darbus, ļaujam ieklausīties sevī un citos, tādējādi  vairāk iepazīstam kaimiņvalstu literatūru un veidojam savdabīgu dialogu starp mūsu zemēm.

Ziņu sagatavoja:
Ādažu novada bibliotēka

Tagi: Ziemeļvalstis, Nedēļa