Dorisa Lesinga (Doris Lessing, 1919) ir viena no nozīmīgākajām 20. gadsimta rakstniecēm, kura 2007. gadā saņēmusi prestižo Nobela prēmiju literatūrā, apsteidzot Umberto Eko. Viņas pirmais romāns “Zāle dzied” (The Grass is Singing) tika izdots 1950. gadā, rakstnieces ievērojamākie darbi ir romāni “Zeltītā piezīmju grāmata”, “Piektais bērns” un “Bens pasaulē”, kurus Apgāds Zvaigzne ABC piedāvā iepazīt arī latviešu lasītājiem.
   Romāns “Zeltītā piezīmju grāmata” veidots kā četras atsevišķas piezīmju grāmatas – “Melnā”, “Sarkanā”, “Dzeltenā” un “Zilā” –, kuras raksta galvenā varone Anna Vulfa. Katru no tām var salīdzināt ar skaistu rozi, kas atšķiras ar krāsu, smaržu, dzeloņiem, bet tās visas vienā krāšņā buķetē, t.i., lieliskā romānā, apvieno kaislīgas emocijas. Nav svarīgi, vai tas ir naids, mīlestība, aizvainojums, sievišķīgas sarunas vai globālu tēmu apspriešana. Romānā atainotās sievietes meklē savu vietu sabiedrībā, politikā un seksā, un šie meklējumi nebūt nav tikai zelta putekļiem klāti.
   "Dorisas Lesingas romāns “Zeltītā piezīmju grāmata” ir darbs, kādu vēlētos publicēt ikviens izdevējs, – tas ir ievērojams romāns, kuru sarakstījusi ievērojama rakstniece.”
Izdevniecība Simon and Schuster
No angļu valodas tulkojusi Ieva Kalnciema.

Tagi: Grāmata, Zeltīta, emocijas