No Rīgas līdz Pekinai – jā, tieši tik tālu ceļu vairāk nekā 7 mēnešu garumā mēroja aktrise Ilona Balode un mūziķis Rolands Ūdris. Ceļojums viņiem sanāca diezgan netradicionāls – Balode un Ūdrītis tajā devās bez finansiāliem iekrājumiem, paļaujoties uz veiksmi, ļaužu labvēlību un savu izturību. Šajā laikā viņi dzīvoja gan kā noplukuši klaidoņi, gan kā īsti karaļi – izbaudīja ielu un klubu muzikantu dzīvi, gulēja viesnīcās, parkos, pludmalēs un vilcienu stacijās. Satika milzum daudz dažādu cilvēku, pieredzēja Kaukāza pretrunas, musulmaņu pasaules brīnumus, hindu dīvainības, Pakistānas viesmīlību, kā arī Ķīnas sociālisma varas priekšrocības un mīnusus.
    Grāmatā aprakstīti Balodes un Ūdrīša jautrie, trakie un brīžiem neticamie piedzīvojumi visās 16 šī ceļojuma laikā apmeklētajās valstīs: Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā, Serbijā, Bulgārijā, Turcijā, Gruzijā, Armēnijā, Pakistānā, Indijā, Nepālā, Tibetā un Ķīnā.
   Grāmatai pievienots tās saundtreks „Beijing Nights” ar Rolanda Ūdra dziesmām. Šīs dziesmas ir tapušas ceļojuma laikā un atspoguļo to brīžu Balodes un Ūdrīša ģeogrāfisko, psiholoģisko un kosmisko stāvokli laikā un telpā. Albuma ierakstā bez Ūdrīša un Balodes piedalījās arī Mārtiņš Burkevics, Arnolds Kārklis, Ivars Jercums, Norberts Skraucis, Artis Orubs un Gints Saulītis. Ieraksti veikti Ginta Solas, Ginta Saulīša un Mārtiņa Burkevica ierakstu studijās. Albumā iekļauts arī slavenais radiosingls „Beijing Nights”.
Grāmatas un CD māksliniece – Austra Cukura.

Tagi: Ceļojums, Rīga, Pekina