Daudzi mūsu ikdienas priekšstati par vēstures norisēm un izcilām vēsturiskām personībām joprojām balstās uz leģendām vai pat apzināti sagrozītu patiesību. Laika gaitā daudzi šie stāsti mitoloģizējušies un atkal no jauna tiek reproducēti plašsaziņas līdzekļos.
   Vācu vēsturnieks Bernds Ingmārs Gūtberlets kritiski izvērtējis dažādus stereotipus, sensācijas un vienkārši melus par 50 populāriem pasaules vēstures sižetiem, piedāvājot arī lasītājam iespēju ielūkoties, kas īsti aiz tiem slēpjas.

  • Vai Atlantīda patiešām ir nogrimusi civilizācija?
  • Cik daudz patiesības ir baumām par to, ka cilvēka pirmie soļi uz Mēness ir Holivudas inscenējums?
  • Kā gadsimtu gaitā veidojušies priekšstati par Ēģiptes valdnieci Kleopatru, Francijas karalieni Mariju Antuaneti, filmzvaigzni Merilinu Monro un citām vēsturiskām personībām?
  • Kā leģendas un vēstures fakti savijušies stāstos par Robinu Hudu, grāfu Drakulu, kņazu Potjomkinu, Bastīlijas ieņemšanu, “Titānika” bojāeju vai brīvmūrniekiem?

   Grāmatā par šiem un citiem pasaules vēstures notikumiem un ievērojamām personībām stāstīts vienkāršā un saistošā veidā, dodot iespēju lasītājam pašam kritiski izvērtēt dažādās versijas.

Tagi: Vēsture, sensācijas