Isabella Aljende (Isabel Allende, dz. 1942) ir viena no populārākajām mūsdienu rakstniecēm Latīņamerikā. Viņas darbi tulkoti daudzās valodās un bijuši pārdotāko grāmatu topos Eiropā, ASV, Latīņamerikā un Austrālijā. Rakstnieces debijas romāns “Garu nams” jau uzreiz pēc iznākšanas iemantoja lielu popularitāti un nodrošināja autorei pasaules slavu, piepulcinot viņu ekskluzīvajam Latīņamerikas romānistu vīriešu klubam.
   Romāns “Garu nams” ir ģimenes sāga par Truebu dzimtas trim paaudzēm. Stāstu aizsāk Klāra, kas jau no bērnības ir apveltīta ar pārdabiskām spējām ielūkoties nākotnē. To turpina viņas meita Blanka, kuras dzīves gaitu nosaka liktenīga jaunības mīlestība, bet dzimtas hroniku lemts pabeigt Albai − viņa spēj uzvarēt naidu, lai ar labestību un optimismu raudzītos nākotnē.
   Romānā mītiskais savijas ar reālo − gluži neticami, pārdabiski notikumi mijas ar detalizētu ikdienas dzīves tēlojumu, bet nostāsti un fantāzijas piešķir neaizmirstamu valdzinājumu pat visparastākajām lietām... Aizraujošais sižets un raitais stāstījums tā iesaista lasītāju romānā tēlotajos notikumos, ka varoņu likteņa pavērsienus, traģēdijas un triumfa brīžus lasītājs var pārdzīvot kā savējos.
   Lai arī lasāms kā patstāvīgs darbs, “Garu nams” ir trešais romāns triloģijā, kurā ietilpst arī darbi “Fortūnas meita” un “Sēpijas portrets”.
No spāņu valodas tulkojusi Guna Pigita.

Tagi: Ģimenes sāga, dzimta