Isabella Aljende (Isabel Allende, dz. 1942) ir viena no populārākajām mūsdienu autorēm Latīņamerikā. Aljendes darbi tulkoti vairāk nekā 27 valodās un bijuši visvairāk pirkto grāmatu vidū Eiropā, ASV, Latīņamerikā un Austrālijā.
   Romāna “Sēpijas portrets” galvenās varones Auroras del Valjes atmiņas par pirmajiem pieciem dzīves gadiem ir izdzēsis kāds šausmīgs notikums. Savas ambiciozās un uzņēmīgās vecmāmiņas Paulīnas aprūpēta, meitene uzaug privileģētā un brīvdomīgā vidē, un pusaudzes gados viņa iepazīst noslēpumaino fotogrāfijas pasauli. Raugoties caur fotoobjektīvu, atklājas gan ģimenes slēptās jūtas, gan noklusētās patiesības. Pamazām Aurora atšķetina samezglotos likteņus un lasītāja acu priekšā paveras pārsteidzoša personāžu galerija.
    Isabella Aljende šajā romānā atspoguļo notiekošo Kalifornijā un Čīlē 19. gadsimta otrajā pusē, caur divu dzimtu raibajiem dzīvesstāstiem vēstīdama arī par notikumiem citviet pasaulē.
    Lai arī lasāms kā patstāvīgs darbs, “Sēpijas portrets” ir otrais romāns triloģijā, kurā ietilpst arī darbi “Fortūnas meita” un “Garu nams”.
No spāņu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Tagi: Sēpijas portrets