“Mēs taču esam tikai divi dažādi cilvēki. Neesam nemaz tik atšķirīgas. Pat mazāk atšķirīgas, nekā varētu gaidīt.”
    Džeksonas pilsēta ASV, 1962. gads. Laiks, kad Dienvidu štatos sabiedrība vēl dalās divās pilnīgi nošķirtās daļās – baltajos un melnādainajos – un rasu integrācija ir tikai sapnis, kas nule jaušams pašās jaunākajās vēsmās.
Divdesmit divus gadus vecā Skītere atgriežas mājās ar koledžas diplomu, bet bez konkrētiem nākotnes plāniem. Tumšādainā kalpone Eibilīna, dzīves gudrības un mīlestības pilna sieviete, auklē jau septiņpadsmito balto bērnu, taču viņas draudzene Minnija asās mēles dēļ kārtējo reizi zaudējusi kalpones darbu.
Kas saista šīs trīs ārēji tik atšķirīgās sievietes? Vai viņām izdosies īstenot savu slepeno, riskanto projektu, drosmīgi pārkāpjot laikmeta un vides radītos ierobežojumus?
    Aizkustinošs romāns, piesātināts ar sīvumu, humoru un cerību, – klasisks vēstījums par mūžīgajām robežām, kurām pakļaujamies un kuras pārkāpjam.
ASV bestsellers, kas tulkots vairāk nekā 40 valodās.
Skatītājus un kritiķus savaldzinājusi arī romāna kinoversija “Kalpone”.
   “Diez vai pagājušā gadsimta sešdesmito gadu melnādainās kalpones cerēja, ka divdesmit pirmajā gadsimtā ASV prezidents būs tumšādains. Varbūt par to jāpateicas arī viņām?”

                                        
  

Tagi: kalpone