ForumsVispārīgi jautājumi — Atalgojums
Autors Ziņa

renka

19.04.2013 11:44

Atalgojums

Sveiki, kolēģi! Sauciens pēc palīdzības - aptauja. Cik Jūs domājat vajadzētu saņemt bibliotekāram mēnesī uz rokas? Ņemot vērā, ka bibliotekārs ir gan informācijmeklētājs, pedagogs, psihologs, sociālais darbinieks un viss cits vienā personā ar augstāko speciālo, bakalaura vai maģistra izglītību.....

skolotāja

19.04.2013 12:18

Esmu , jā, es arī ar skolotājas, psihologa izglītību, bet alga zemāka nekā skolotājai... Ko lai dara- mīlu savu darbu, bet, ja būs kāds labāks konkurss, tad piedalīšos, kaut arī pret šo darbu nebūs tik liela mīlestība varbūt! Nesanāk man tās algas pamatvajadzībām vairs- zobu labošanai, bērna izglītōšanai, ārstniecībai...

meldra

20.04.2013 13:17

Man pietiktu ar Ls.600.00. Mūsu pacietība un pieticība ir vienkārši apbrīnojama. Pienākumu bez gala, strādājam virsstundas, bez visa pieminētā esam arī dižas aktrises, psiholoģes, grēkāzes, politiķes, diplomātes. Darbs daudzām ir pirmajā un galvenajā vietā, darba procesos iesaistām savus ģimenes locekļus, Varam jau visos lielajos bibliotēku pasākumos uzsvērt savu nozīmību, bet tas tik tā: savas pašapziņas celšnai. Lai kā censtos, kad runa ir par cilvēka cienīgām algām, par mūsu nozīmību deputāti aizmirst un, tad atkal šis padomju laika teiciens- ah, bibliotēka, ko tad viņas tur dara tās bibliotekāres!

Sandra

23.04.2013 16:46

Būšu kritiska, kas kādam var arī nepatikt. Un tomēr - atalgojums ir svarīgs neatkarīgi no tā, vai esi bibliotekārs vai kas cits. Attiecībā uz bibliotekāra darbu man radies priekšstats, ka: (1) jā, tas daudzviet ir neatbilstoši ieguldītajam darbam atalgots amats; (2) ne visi bibliotekāri iegulda vienlīdz daudz enerģijas, iedvesmas, iniciatīvas, tāpēc visiem tomēr vienādi nevajadzētu maksāt un būtu vajadzīgi darba un rezultātu īzvērtējuma kritēriji, kas palīdzētu izciliem bibliotekāriem saņemt arī izcilāku atalgojumu; (3) bibliotekāri paši rada priekšstatu, kas ir bibliotekārs un viņa darbs mūsdienās - gan deputātiem, gan citiem sabiedrības locekļiem.

Aelita

26.04.2013 16:20

Pietiktu ar 500, bet reāli skolotāji uzskata, ka mums par pedagoģiskām niansēm i runāt nevajadzētu, kur nu vēl algu paaugstināt.

Vilhelmīne

02.05.2013 13:09

Pilnīgi piekrītu, ka 1. algas ir neadekvāti zemas; 2. nav motivācijas strādāt vairāk, jo rezultāts viens; 3. jāizstrādā nolikums par bibliotekāru atestāciju; 4. bibliotekārs veido portfolio, raksta pašvērtējumu 5. atestācijā gūtā kategorija arī noteiktu algas apmērus Jācīnās kopā ar Bibliotekāru biedrību!

Daiga

20.05.2013 12:39

Situācija bibliotekāriem ar algām ir kritiska, mēs šobrīd pat uz "papīra" saņemam knapi 300 ls, ko tu runāt par kvalitatīvu medicīnas pakalpojumu izmantošanu, bērnu skološanu utt. Ja mēs 300 ls saņemtu "uz rokām" - tas jau būtu labi!!!

Alise

11.06.2013 12:01

Biedrība esam mēs paši. Cik no mums tiešām CĪNĀS par algas palielinājumu? Divi cilvēki Rīgā algu līmeni bibliotekāriem neizmainīs. Un ziniet, cik novadā redzu, lielākie vaidētāji ne vienmēr ir tie darītāji. Un nedarītāji skaļie bļāvēji ir tie, kas velk mūsu prestižu un arī iespējas uz lielāku algu uz leju. Bļaujiet par to, ko darām un kas no tā iegūst, nevis pliku "mums pienākas, mums vajag". Pensionāriem arī indeksācija pienākas un vajag.

Terēze

17.06.2013 16:05

Kāds bibliotēku prestižs, tāda arī alga. Ja par skolotāja profesiju visiem ir reāls priekšstats, tad ar ko īsti nodarbojas bibliotēku darbinieki, nevienam nav ne vismazakās nojausmas. Visiem, arī bibliotēku saimniekiem šķiet, ka mēs tikai pāris grāmatas plauktos pārkrāmējam. Un bibliotekāri tomēr ir pārāk apkrauti ar ikdienas darbiem, lai ietu un karotu aiztāvot savas intereses. Tāpat kā jaunās māmiņas nerdzēsiet piketos pie Saeimas - viņas ir pārāk aizņemtas. Tur pulcējas pensionāri, kuri efektīvāk un skaļāk var pārstāvēt savas intereses.

Alison

13.07.2013 00:22

Izskatās, ka LU Informācijas pārvaldību studēt neiešu, pat par budžeta līdzekļiem. 3 gadi vējā un atalgojums kā viesmīlei. Labi, ka atradu šādu tēmu ar atklātiem komentāriem.

to Alison

28.11.2013 02:37

studēju tur un varu teikt,ka viss atkarīgs cik pati proti paņemt no studiju procesa.Pilnīgi bezjēdzīgi tas noteikti nav.

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv