ForumsVispārīgi jautājumi — 3TD datori
Autors Ziņa

Ilga

09.03.2012 14:45

3TD datori

Labdien! Mani, kā bibliotekāri,un arī visus mūsu bibliotēkas datoru lietotājus ļoti neapmierina pēc pārinstalācijas interneta galvenās lapas noformējums. Darbā ar datoru ļoti traucē monitora kreisās puses josla: 3TD- ātrās saites. Es saprotu, ka šie datori tika dāvināti un reklāma ir vajadzīga, bet ne jau šādi. Tad kāpēc mums atverot jebkuru interneta mājas lapu, šī josla rēgojas un traucē strādāt, aizņemot daļu monitora ekrānu. Varbūt kāds ir gudrāks par mani, un var dot pamācību, kā no šīs joslas atbrīvoties, jo mūsu bibliotēkā ir izveidojusies tāda situācija, ka lietotāji gaida rindā uz publiskā interneta pieejas punkta datoriem un nesēžas pie 3TD datoriem.

Andris

09.03.2012 15:31

Linux :) http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download

Bibliotekāre

10.03.2012 11:01

Mums it kā netraucē šī josla, bet, ja ir brīvi citi datori, lietotāji labprātāk sēž pie tiem. Bet ir citas problēmas. Nākas samierināties ar to, ka šie datori bieži "ir pilni". pat lidmašīnas biļeti neļauj ielādēt, vai lattelecom rēķinu nevar izprintēt, nevar saglabāt nofilmēto materiālu u.c. Atmiņa ir maza, vajag palielināt. Var jau novelt vainu uz mums bibliotekāriem, ka datori nav "iztīrīti", bet tehnika ir vajadzīga, lai strādātu, bet mēs bibliotekāri - lai apkalpotu apmeklētājus. Tā jau daudzi lietotāji saka, ka visu laiku tik sēžam pie datora. Arī Alisē jādarbojas cilvēka klātbūtnē, bet klients vēlas, lai uzmanību veltam viņam. Bieži vien datus Alisē ievadu, kad klients aizgājis.

Bibliotekāre Inese.

23.05.2012 14:46

Pilnīgi piekrītu,ka bibliotēkas lietotājs ir jāapkalpo,es arī strādāju Alisē,kad bibliotēka slēgta pēc darba....tas ir stundu vismaz....

Bibliotēkas vadītāja A.G.

11.06.2012 14:38

Pēc pāristalēšanas, protams, ir nelielas problēmas, bet lietotāji pierod pie visa, sevišķi skolēni un jaunieši, kas pastavīgi meklē visādus avotus, lai sazināties ar draugiem, radiem vai sameklēt kādu nepieciešamo mācībām vai darbam informāciju Internetā. Mācību laikā skolās bibliotēkā pie datoriem pat veidojas rindas. Pateicoties BMGF Globālo bibliotēku, Mortencona Centra starptautisko bibliotēku un EIFL kopīgās Apmācību programmas līderiem un inovatoriem, pamatojoties uz 2010. gada 10. septembra memorandu par sadarbību starp v/a KIS un Mortensona centru un projekta "Bibliotēka nāk pie lietotāja" ietvaros mēs bibliotēkā varam piedāvāt jaunu pakalpojumu - mūsu iedzīvotāji var iznomāt bezmaksas portatīvus datorus uz mājām uz konkrētu laiku kinkrētam darbam, noslēdzot līgumu. Uz šodienu šo pakalpojumu izmantoja 15 reizes un 10 iedzīvotāji. Mēs esam lēpni un priecīgi ka varam darīt labu saviem lietotājiem,

Daniels

23.07.2012 13:44

Man nepatīk šie datori ar 3TD Lietotājiem jo Windows Vista ir labāks!

Līva Kuzmina (Dūda)

31.07.2012 13:43

labi

Udza

18.02.2013 16:38

Man uztvet 3td internetu majas, bet ar so internetu es nevaru darit daudzas lietas, ir kautkads aizliegums bibliotekaa! vai es majas varu apiet shos ierobezojumus? un kaa?

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv