ForumsIzglītības iespējas nozarē — Kursi - Bibliotekāra dzīves kvalitāte - vai nopietni???
Autors Ziņa

Steerste

13.01.2012 13:22

Kursi - Bibliotekāra dzīves kvalitāte - vai nopietni???

Mani patiesi *iepriecina* LNB Mācību centra piedāvāto kursu klāsts un CENAS! Īpašu uzmanību piesaista 2 dienu kursi - * Bibliotekāra dzīves kvalitāte* 12 akadēmiskās stundas - 36 Ls. Viss ir ļoti skaisti, droši vien laba tēma, kamēr neaizdomājas dziļāk. - maksājam par ceļu, iztikšanu, dažam arī naktsmītni, - maksājam par kursiem, Paradokss vai melnais humors??? - man dota iespēja uzzināt *bibliotekāra dzīves kvalitāti* - tātad - es pati maksāju no savas aldziņas par to, lai kāds man pamāca, kā idzīvot ar šo pašu aldziņu mūsu *interesantajā laikā* un lai šai dzīvei vēl būtu KVALITĀTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fakts

13.01.2012 15:15

Man jau liekas, ka šo kursu organizētāji dzīvo mazliet citā realitātē, jo bibliotekāriem algas nemēdz būt lielākas par 300 Ls pirms nodokļu nomaksas. Ok, kāds teiks, ka jāieplāno budžetā. Vismaz es to noteikti nevarēšu, jo mums ši gada budžets paliek pagājušā līmenī.

Dženija Dzirkale-Maļavkina

13.01.2012 15:58

Labdien, kolēģi! Mūsu mācību centrs dzīvo realitātē. Ne viss šajā dzīvē ir par velti. Jāsāk pierast, ka ne vienmēr mācības tiks apmaksātas no projektu naudas. Izglītošanās nav lēta. Ne valsts, ne kāds cits labvēlis LNB nav iedalījis naudu bibliotekāru mācībām. Esam uzņēmušies šo pienākumu par minimāliem līdzekļiem nodrošināt bibliotēku darbiniekiem iespēju mācīties. Katram ir dota izvēle - apmeklēt mācības vai nē. Tie, kuri ir bijuši Jūsu minētajos un citos kursos, zina, ka lektori strādā arī ar 3-5 cilvēku auditoriju. Ja būsiet ievērojuši, tad mūsu centrā viena mācību stunda katram dalībniekam maksā tikai 3 latus (tā ir minimālā samaksa par mācību stundu, ko noteikusi Nodarbinātības valsts aģentūra, kompensējot kuponu apmācības). Salīdznāšanai ar līdzīgiem Jūsu pieminētajiem psiholoģijas kursiem varu ieteikt apskatīties šajā interneta vietnē http://www.buts.lv/public/buts-pats_savas_laimes_kalejs.html un līdzīgās mācību centru interneta vietnēs.

es

17.01.2012 11:45

Domāju, ka te runa ir ne tik daudz par kursu cenu, kā par noderīgumu dzīvē un darbā. Tas ir labi, ka ir kursi par bibliotēku popularizēšanu, sociālajiem tīkliem un ko tik vēl ne. Bet bibliotēkas pamatu pamats ir krājums un šobrīd arī elektroniskais katalogs. Ja katalogā būs minimāli, nekvalitatīvi un maldinoši apraksti, daudzām citām aktivitātēm zudīs jēga. Es personīgi labprāt vēlētos kādus kursus par elektronisko / audiovizuālo / kartogrāfisko un citu sarežģīto dokumentu aprakstu veidošanu - gan iesācējiem, gan padziļinātos.

Valda Dzelzkalēja (Dreimane)

17.01.2012 12:27

Man ļoti patīk šī atziņa - bibliotekārs ir starpnieks starp informācijas pasūtītāju un informācijas piegādātāju. Arī es papētīju piedāvāto kursu sarakstu un neredzu sev vajadzīgo tēmu -Datu bāzu veidošana publiskās (lauku) bibliotēkās. Daudzās bibliotēkās ir bagātīgs novadpētniecības krājums, kā to padarīt pieejamu attālinātiem lietotājiem ? Šobrīd vienīgā iespēja - bibliotēku portāls. Tur tad lieku iekšā, bet tas nav labākais variants

Re

18.01.2012 16:30

Piekrītu Valdai! Tā tiešām aktuāla tēma - novadpētniecības informācija , bet pa jaunam, nevis mapes ar sadriskātām avīzēm un kopijām, bet mūsdienīgi elektroniskie resursi. Redzēju arī tēmu par autortiesībām. It kā ļoti aktuāli, bet vai tur atkal nebūs kārtējais teorētiskais izklāsts par citu valstu pieredzi, bet ne vārda kā rīkoties konkrētā situācijā tepat Latvijas bibliotēkā.

sandra

09.02.2012 13:06

300 ls alga pirms nodokļu nomaksas?? oho, biezie!! /klusām skauž/ :)

iindans

13.02.2012 16:03

Meitenes, ir kolosāla iespēja izglītoties, izvietot savus novadpētniecības materiālus, veidot dzimtskokus, reklamēt pasaules tīmeklī savu novadu slavēšanai: izmantojot WEB 2.0 iespējas. Ja reāli interesē: sazināmies, pastāstīšu. Ivars Indāns, LNB

Valda Dzelzkalēja (Dreimane)

13.02.2012 19:49

Jā, mani tas interesē

IevaK

12.08.2015 12:10

Mani arī interesē novadpētniecības kursi,metodes materiālu vākšānai,saglabāšanai un popularizēšanai.

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv