ForumsVispārīgi jautājumi — Naudas atmazgāšana
Autors Ziņa

Dace Lukase

06.11.2011 02:18

Naudas atmazgāšana

Varbūt kāds paskaidros, kāpēc ir vajadzīgs portāls, kurā nav nevienas noderīgas informācijas? Ļoti labs projekts naudas "atmažgāšanai" !!!

Sandra

07.11.2011 17:20

Dace, ja neesi atradusi te nevienu noderīgu informāciju, ir pilnīgi skaidrs, ka šis portāls nav priekš tevis. Dodies meklēt laimi citos! Internetā pieejamo porālu, mājas lapu, blogu un citu informācijas avotu klāsts ir tik plašs, ka noteikti citā portālā atradīsies noderīga informācija arī tavam vajadzību un interešu lokam.

Kristīne

08.11.2011 09:42

Dace, vai varētu uzzināt, kāda, jūsuprāt, ir noderīga informācija?

Andris

08.11.2011 14:08

Dace vienkārši provocē. Tikpat labi varētu ieskriet, piemēram, "Maksimā" un norēkties - eu, a kāpēc strādājat, kam tas vajadzīgs utt. Tā teikt, no sērijas "vau, vau" :) Dačuk, padomā vēlreiz, formulē pie sevis, kas ir "noderīga informācija" un tad mēģini komunicēt vēlreiz. Cerams, ka ar otro piegājienu sanāks labāk. Lai jauka Tev diena!

iindans

14.11.2011 05:49

Paldies Dacei par jautājumu. Laikā, kad tika veidota VVBIS koncepcija (ap 2003.g), Portālam tiešām bija ieplānotas daudz plašākas funkcijas. Pilnvērtīga "foruma" sadaļa (ar iespēju ielikt normālu URL, iespēju noformatēt savu tekstu utt.), iespēja meklēt grāmatas VISU bibliotēku katalogos. Tagad daļa aktīvāko bibliotekāru ir sastopami feisbuka grupā: http://www.facebook.com/groups/bibliotekas.lv/ kur ir daudz ērtāk dalīties informācijā un to apspriest. Piesakies arī tur. Par saturu (Kristīnes jautājums) nesaprotu, kāpēc portālā nav pieejams žurnāls "Bibliotēku pasaule". Tur ir saturs, bet nav apspriešanas iespējas. Portālā savukārt otrādi. Apvienojieties, tehniski tas taču samērā vienkārši izdarāms.

Kristīne

14.11.2011 16:06

Atbilde “iindans”. 1. Nedomāju, ka Daces komentārs ir saistīts ar portāla funkcionalitāti, bet gan ar to, ka informācija, kas ir pieejama portālā, Dacei nav saistoša. 2. Par kopkatalogu jautājumiem iesaku aprunāties ar vienu no vadošajiem speciālistiem šajā jomā – Anitu Goldbergu. Viņa jums notiekti paskaidros, kāpēc grāmatu un citu materiālu meklēšana VISU bibliotēku elektroniskajos katalogos nav tik vienkāršs process un ar kādām problēmām tas saistīts. 3. Manuprāt, ir diezgan nepareizi salīdzināt portālu ar sociālo tīklu. Katram no šiem resursiem (tīmekļa vietnei, portālam, blogam, sociālajam tīklam utt.) ir cits mērķis un līdz ar to arī dažāda uzbūve un funkcionalitāte. Ir tikai loģiski, ka sociālajā tīklā sazināties un apmainīties ar informāciju ir vienkāršāk un ērtāk nekā portāla forumā, jo saziņa ir viena no sociālo tīklu pamatfunkcijām. 4. Portālā parādās arī raksti no žurnāla „Bibliotēku Pasaule”, tomēr tas ir atsevišķs nozares resurss. Respektēju žurnāla veidotāju vēlmi arī turpmāk to tādu saglabāt, bet sadarbība notiek. Papildus informāciju šajā jautājumā varat saņemt no Janas Dreimanes.

Jānis Ziediņš

15.11.2011 13:19

iindans: iespēja meklēt _visu_ Latvijas bibliotēku katalogos būs pieejama. Indeksa sistēma un meklētājs ir uzbūvēti, tikai jāveic pats indeksēšanas darbs un sistēmas konfigurēšana, lai padarītu to pieejamu lietotājiem.

iindans

15.11.2011 15:55

Paldies Jānim par sakarīgu atbildi. Elementārais risinājums IMHO būtu Z39.50 izmantošanu, neprasa indeksāciju, iet gan nedaudz lēnāk. Lai gan man tagad šaubas par šāda kopkataloga lietderību. Kā ar "Bibliotēku Pasaules" satura ievietošanu Portālā? Un ko darām, lai Portāls iegūtu lielāku popularitāti? IMHO būtu lietderīgi kāda Prāta Vētra.

Džeina

17.11.2011 14:01

Ivar, portāla un žurnāla "Bibliotēku Pasaule" sadarbība jau notiek. Daļa rakstu tiek publicēta arī portālā. Tomēr žurnālam, atšķirībā no portāla, kura galvenā funkcija ir nodrošināt aktuālās informācijas apriti, ir cita specifika - tā primārā funkcija ir piedāvāt padziļinātu procesu, notikumu analīzi. Garus rakstus līdz ar attēliem portālā lasīt būtu grūti. Kā žurnāla, tā portāla redakcija būtu priecīga, ja Jūs iekļautos portāla un/vai žurnāla autoru lokā. Cik noprotams, Jūsu rīcībā ir daudz globāla rakstura informācijas, kas varētu būt interesanta arī citiem bibliotekāriem!

viena bibliotekāre

04.12.2011 00:01

Dace visai asi izteikusies. Tam nu gluži nevar piekrist, ka nav nevienas noderīgas informācijas. Reizēm jau kaut kam interesantam var "uzskriet " virsū! Tomēr bibliotekāru vidē diez cik liela piekrišana šim portālam nav, jo uz portāla informāciju nevar paļauties, tas nav pārskatāms, minimālas ir meklēšanas iespējas. Izskatās, ka portāls vairāk patīk tā veidotājiem, nevis lietotājiem. Vai tad citādi tā būtu jāpierunā bibliotēkas, lai ievieto šeit savu informāciju!?

Mans viedoklis

08.12.2011 08:23

Šis portāls, protams, ir smieklīgs ( neglīti, pavirši veidots, nepārskatāms, neinteresants, ņemot vērā ieguldītos līdzekļus, protams, ka pamatots ir daudzu(!) viedoklis, ka kāds te smuki atmazgājis naudiņu vai vismaz bagātīgi uzcienājis "savējos " :) Kaut vai tāds sīkums- skaidri redzams, ka bibliotekāri ( lai gan izgājuši "krutos"vairāku dienu kursus) līdz galam neizprot, kur informāciju publicēt ( pie ziņām vai notikumiem,kas būtībā ir viens un tas pats, tikai lapas veidotājam izprotamu iemeslu dēļ salikts atsevišķās sadaļās :) Dažas bibliotēkas cenšas, bet saprotams, ka lielākajai daļai ir pašiem savas, vizuāli baudāmas, pārskatāmas mājas lapas, bet, protams, vajadzētu te visiem publicēties, lai informētu par savām aktivitātēm citus kolēģus. Tomēr nevienam jau negribas uzturēties uz "ķep- ļep" principiem veidotā , trulā vidē. Lēti te viss ir, portāla veidotāji :) Pat tāda kā necieņa pret bibliotekāra profesiju jūtama- eh, ko nu tiem tizlenīšiem daudz vajag. Vai arī vienkārši konkursu izturējuši totāli netalantīgi cilvēciņi.

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv